Холодні батареї у школах і коронавірус. Скільки триватимуть канікули?

Міністерство освіти і науки України рекомендувало школам розпочати канікули на тиждень раніше, з 18 жовтня, через погіршення епідеміологічної ситуації в Україні.

Останнім часом статистика захворювання на коронавірус стрімко зростає, а смертність вражає: за минулу добу померла 471 людина (це лише на 10 смертей менше, ніж летальний рекорд у квітні).

За прогнозами українських науковців, до кінця жовтня кількість нових випадків зараження може перевищити 20 тисяч.

МОН підтримало рекомендацію міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка і Національної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, які ще кілька днів тому закликали йти на канікули раніше. 

Таким чином, школярі відпочиватимуть вже з 14 жовтня, оскільки раніше уряд оголосив вихідними днями 14 і 15 жовтня. Проте, скільки можуть тривати канікули, в уряді не кажуть. Все залежатиме від ситуації із захворюваністю на коронавірус.

Час канікул, вважають в уряді, може бути використаний і для завершення щеплення вчителів, для яких вакцинація є обов'язковою.

Ще однією причиною, через яку влада запропонувала дострокові канікули, може бути ситуація із опалюванням шкіл. Станом на 13 жовтня багато навчальних закладів не опалюються, батьки і вчителі скаржаться на холод у класах.

Рекомендація чи обов'язок

"Кожного дня у сотень дітей виявляють COVID-19, а тисячі учнів разом із вчителями відправляють на ізоляцію. Достроковий початок канікул для школярів дозволить вплинути на поширення коронавірусної хвороби шляхом зменшення активності громадян та кількості не обов'язкових соціальних контактів", - пояснював міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Утім, чи всі школи відправлять дітей на канікули, говорити передчасно.

Щороку міносвіти рекомендує певні дати для канікул впродовж навчального року. Осінні канікули рекомендували у період з 25 по 31 жовтня.

Але після проведеної у попередні роки реформи галузі освіти місцева влада спільно із адміністрацією шкіл може самостійно визначати, коли дітям відпочивати. Головне, щоб без літніх канікул їх тривалість протягом усього навчального року становила не менш як 30 днів.Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду