Мальдіви і Сейшели незабаром можуть стати нежилими, - вчені

??Мальдіви і Сейшели незабаром можуть стати нежилими, - вченіГрупа американських і європейських вчених прийшла до висновку, що через кілька десятків років більша частина низько лежачих атолів світу може стати нежилою через зміни клімату і нестачу прісної води. У їх числі — Мальдіви, Сейшельські острови і частина Гаваїв, повідомляє "Громадське" з посиланням на Science Advances.

Дослідники вивчили кліматичні процеси, що впливають на територію Маршаллових Островів. До складу цієї невеликої держави в Мікронезії входять 29 атолів, і там вже помітні ознаки кліматичних змін.

Вчені вважають, що схожі процеси загрожують всім кораловим островам — без даху над головою можуть залишитися сотні тисяч їхніх жителів.

Більш ранні дослідження змін клімату атолів грунтувалися на оцінках зростання рівня води, навколишнього острова. За цими даними, різкі кліматичні зміни не погрожували атоллам в найближче століття.

Автори нової роботи зіставили графіки підйому рівня океану з оцінками динаміки морських хвиль, а також врахували прогнозовані обсяги викиду парникових газів. Порівнявши всі ці параметри, вчені зробили висновок: небезпека загрожує більшості низько лежачих коралових островів.

За їх прогнозами, основне джерело ризику — повені: з роками вони будуть відбуватися частіше і можуть стати потужнішим. Вони завдадуть шкоди інфраструктурі островів: будівлям, дорогам, транспорту.

Через повені у водоносний горизонт може потрапити солона вода, і така суміш буде непридатною для пиття і приготування їжі. Дощ може нейтралізувати невелику кількість солоної води, але, за оцінками дослідників, прогнозованого рівня дощів виявиться недостатньо.

Джерело ??