Вчені розповіли, що відбувається з тілом людини після зараження новим коронавірусом

Більше тисячі людей померли і більше 45 тисяч заразилися новим коронавірусом, який з'явився в китайському місті в кінці минулого року. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, симптоми зараження схожі на інші респіраторні захворювання та включають нежить, кашель і лихоманку. У серйозних випадках він також викликає запалення легенів і утруднення дихання, а також може призвести до смерті.
Тепер же вчені опублікували в журналі JAMA статтю, в якій розповіли про те, що відбувається з організмом людини після попадання в нього вірусу, повідомляє Newsweek.
У ході свого дослідження вчені спостерігали за 138 пацієнтами, у яких була діагностована пневмонія після зараження вірусом COVID-19. Вони проходили лікування в лікарні при Університеті Уханя. Шестеро з пацієнтів померли.
У більшості пацієнтів, середній вік яких становив 56 років, спостерігалися жар, відчуття втоми і сухий кашель. Рідше симптомами були головний біль, запаморочення, біль у животі, діарея і блювота.
У середньому проходило п'ять днів з моменту, коли пацієнти відчули перші симптоми, і утрудненням дихання, і сім - перш, ніж вони були госпіталізовані. У тих, у кого розвинувся гострий респіраторний дистрес-синдром – проблема з легенями, яка позбавляє органи кисню, - на це пішло вісім днів.
На рентгенівських знімках всіх пацієнтів у легенях спостерігались затемнення, відомі як синдром "матового скла". У середньому, пацієнти проводили в лікарні 10 днів.
Оскільки на даний момент немає ліків, які можуть боротися з вірусом, медикам доводиться лише ліквідувати симптоми захворювання. З 36 пацієнтів, стан яких був настільки важким, що вимагав лікування у відділенні інтенсивної терапії, більшість були літніми чоловіками (середній вік 66 років). У них також спостерігалися високий кров'яний тиск, діабет, хвороби серця і судин.
За словами дослідників, це свідчить про те, що вік і супутні патології можуть бути факторами, які ускладнюють перебіг захворювання.
Вчені також з'ясували, що у чоловіків і жінок були однакові шанси опинитися у відділенні інтенсивної терапії, що розходиться з попередніми висновками. Ймовірно, це пов'язано з тим, що дані попередніх досліджень були спотворені тим, що більшість перших пацієнтів були чоловіками, які працювали на ринку морепродуктів Уханя.
В іншому дослідженні, результати якого були опубліковані в журналі The Lancet і спираються на дані 41 пацієнта, вчені також помітили, у пацієнтів жар, сухий кашель, стомлюваність і ознаки інфекції легенів при скануванні.
Вчені працюють над вакциною проти нового коронавіруса, але навряд чи вона з'явиться достатньо швидко для того, щоб допомогти в нинішньому спалаху. Разом з тим, існують певні заходи безпеки, що дозволяє уникнути зараження.
До них, зокрема, відноситься необхідність мити руки з милом протягом мінімум 20 секунд, особливо після відвідування туалету, перед їжею і після того, як ви покашляли, пчихнули або витерли ніс. Під час кашлю та чхання необхідно прикривати рот рукою або серветкою. Потрібно постаратися також не терти очі, не лізти в ніс або рот невимитими руками. Якщо ви захворіли, варто залишатися вдома, а якщо ні, - уникати тих, хто хворіє.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.