Польща вводить нові правила роботи: що зміниться для українських заробітчан

У Польщі вводять нову міграційну політику, щоб захистити робочі місця від іноземців. Зокрема, їм обмежать час безперервної роботи в країні.
Виняток становитимуть ситуації, коли в особи є документи на постійне проживання в Польщі. Тоді ніхто не перешкоджатиме укладанню довгострокових контрактів, пише OBOZREVATEL.
На початок 2020 року в Польщі налічується понад 1 млн заробітчан з України. Частина з них зайнята на сезонних роботах і змінюють одне одного протягом року, але майже 30% наших громадян отримали посвідку на проживання та трудяться на постійній основі.
Заступник директора департаменту Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі Мирослав Пшевозьнік вважає, що це ніяк не позначиться на українцях. Навіть більше: в Польщі говорять, що кількість робітників із України цьогоріч не зменшиться, а навіть незначно зросте.
І з цим погоджується президент Всеукраїнської Асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Крім того, зважаючи на слова представника польського відомства, він зробив висновок, що Польща в жодний спосіб не вводить обмеження для українців, а навіть навпаки.
“Основні моменти полягають у тому, що вони хочуть, щоб до них збільшилася трудова міграція саме кваліфікованих фахівців, тому що у них є проблеми з цим”, – говорить Воскобойник.
Другий момент, за твердженням експерта: вони хочуть, щоб трудова міграція рівномірно розподілялася по території всієї Польщі, а не концентрувалася в певних містах, наприклад, у Варшаві.
Третій – поляки не будуть запроваджувати збільшення термінів за робочими візами, але намагатимуться просувати можливість для українців отримувати дозвіл на проживання.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду