Смерть гіганта: розколовся один з найбільших айсбергів в історії

Гігантський айсберг, який дрейфував південною Атлантикою, почав розпадатися.

На останніх супутникових знімках, зроблених у вівторок, на айсбергу, відомому як A68a, видно великі тріщини, а також величезні брили льоду, які відокремлюються і віддаляються від нього.

A68a, який відколовся від Антарктиди в 2017 році, дрейфував біля узбережжя острова Південна Джорджія.

Експерти спостерігали, чи не зупиниться він десь на мілководді.


Якби це сталося - а частини айсберга все ще можуть десь застрягнути - це могло б створити проблеми для пінгвінів і тюленів на Британських заморських територіях і ускладнити для них пошуки риби та криля.


"Майже три з половиною роки, відколи він відколовся від льодовикового шельфу Ларсен С, айсберг A68a - четвертий за величиною в історії спостережень - нарешті починає розпадатися", - зазначив Адріан Лукман з Університету Свонсі, Великобританія.

Окрім того, що A68 є одним з найбільших у історії, він також став айсбергом, за яким людство мало змогу найбільше слідкувати.

"Завдяки такому значному зростанню обсягу супутникових даних та суттєвому покращенню швидкості, з якою їх можна отримувати, ми змогли спостерігати за цим величезним айсбергом на його шляху від народження до руйнування", - сказав він BBC News.

айсбергАВТОР ФОТО,COPERNICUS DATA 2020 - P.MARKUSE
Підпис до фото,Минулого тижня від айсберга A68a відколовся великий шматок, який отримав назву A68d

Національний льодовий центр США має систему, згідно з якою айсбергам дають назви.

Перша літера у їхній назві залежить від того, з якого квадранту Антарктики вони відкололися, далі йде цифра для позначення їхнього місця у послідовності великих відколів. Потім їхні фрагменти отримують ще одну літеру.

Минулого тижня від айсберга A68a відколовся великий шматок, який отримав назву A68d.

Два найбільших фрагменти, які відкололися у вівторок, назвали A68e та A68f.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду