Різдвяні свята по-закарпатськи: Різанини, суїцид, отруєння і травмовані собаки

image
Кримінально-екстремальне святкування Різдва на Закарпатті
Різдво - це чисте і світле свято. Це найрадісніше релігійне свято християн. Однак цього року закарпатці відзначили його особливо гнітюче. 
Саме на Різдвяні свята сталися два вбивства з використанням ножа. В Ужгороді 72-річного чоловіка зарізали на ринку, а в Мукачеві 27-річного хлопця у під'їзді власного будинку. 
Гнітить також те, що закарпатці багато почали вживати алкоголю. Можна не сумніватися, що випадки, коли в центрі Ужгорода чоловік розпалив багаття посеред квартири, або колижінка у Мукачеві випала з 5-го поверху, так чи інакше пов'язані з алкоголем. 
При цьому диким є те, що дорослі безсоромно наливають алкоголь дітям. Ми повідомляли про те, що троє школярів після колядок потрапили в реанімацію Хустської лікарні з важким алкогольним отруєнням. Поліція повідомила, що покрає батьків дітей, але не повідомила, чи будуть покарані ті, хто споює дітей.
Стали також звичними крадіжки на свята. Злодії користуються тим, що багато людей їдуть в гості і обкрадають порожні помешкання. А у Виноградові на свята злодії серед дня вкрали куртку у медсестри пологового відділення.
Ну і окремо про петарди. Коли почалася війна на фронті, то активісти та волонтери дуже просили не використовувати салюти та петарди. Частково це спрацювало. Салютів та петард було менше. Однак цього року, мов прорвало. І навіть заклики ветеранів АТО до мешканців Закарпаття не використовувати петарди та салюти, бо вибухи впливають на психіку воїнів, не дали результату.
У соцмережах також повідомляється про десятки випадків того, як після вибухів петард втекли собаки. Користувачі мереж розміщують страшні фотографії, коли петарди калічать собак. Не спрацьовує. Людям хочеться вибухів. 
Новорічно-Різдвяні свята ще тривають. Але дуже хочеться сподіватися, що кримінально-екстремальна ейфорія піде на спад. 
?Генріх Розман для Prozak.info?