На Закарпатті подекуди 70% дітей не складають ЗНО з української мови – яка причина

На Закарпатті подекуди 70% дітей не складають ЗНО з української мови – яка причина
Ситуацію, що склалася в деяких регіонах Закарпаття, Лілія Гриневич називає "прямою дискримінацією" дітей

В одному з районів Закарпатської області 70% дітей не можуть подолати поріг здачі ЗНО з української мови. Причиною цього є викладання у школі угорською мовою. Про таке повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"Ми повинні стояти на сторожі інтересів дитини. Якщо, наприклад, в одному з районів Закарпатської області 70% дітей не змогли навіть перейти поріг складання ЗНО з української мови, і це означає, що вони вже не зможуть вступати в українські вищі навчальні заклади, – це є пряма дискримінація цих дітей", – наголосила Гриневич.
Вона переконана: опанувати рідну мову школярі не змогли через те, що зберігається система викладання у школах винятково мовою національної меншини, до якої вони належать.

"Якщо вони розмовляють угорською повністю в школі на уроках, і тільки два рази на тиждень є українська мова, і розмовляють вдома і на вулиці також угорською мовою, а угорська мова – це зовсім інша мовна група, їм важко вчити українську мову. Тому в них низькі шанси знати українську мову", – каже міністр освіти.

За її словами, така ситуація призводить до того, що в дорослому житті ці діти зможуть працювати лише у своєму регіоні або будуть змушені їхати на заробітки до сусідньої країни.  ​

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду