Пенсія на 5 років раніше: Що нового потрібно знати Закарпатцям про пенсії

Верховна Рада розгляне новий законопроект і дозволить декому з українців вийти на пенсію раніше

Верховна Рада планує розглянути законопроект №0972, який вніс до парламенту нардеп минулого скликання Юрій Шухевич з фракції “Радикальна партія”.

На той час, а саме у 2015 році депутати підтримали його в цілому, але тодішній президент Порошенко ветував законопроект, пояснюючи дефіцитом бюджету. Тепер внести свої зміни вирішив Володимир Зеленський.

Згідно документу, жінкам, які мають 30-річний трудовий стаж, можуть дозволити виходити на пенсію до 2022 року в 55 років.

Раніше на пенсію жінки виходили у 55 років, а чоловіки – в 60. З 2011 року в Україні почали підвищувати пенсійний вік:

щорічно він збільшується на 6 місяців, і до 2021 року складе 60 років. Новий законопроект по суті скасує підвищення пенсійного віку строком на три роки, що відповідає ідеї Зеленського про добровільний вихід на пенсію в 55 років. Правда таку можливість український президент хоче надати лише жіночій частині населення.

На думку експертів зміни можуть негативно вплинути на економіку країни і дехто з них навпаки пропонує підвищувати пенсійний вік. Є пропозиції навіть зрівняти вік виходу на заслужений відпочинок у жінок та чоловіків.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин прокоментував ситуацію.

“Для людей це, звичайно, позитивно, але звідки ми візьмемо гроші в фонд? У нас вже зараз 157 мільярдів гривень – дефіцит. На 12 пенсіонерів припадає 10 працюючих, податки платить все менше людей”, – зауважив він.

В той же час Головне науково-експертне управління Верховної Ради заявляє, що і економії грошей при відхиленні законопроекту не буде і вважає його альтернативою допомоги по безробіттю. Новий закон спрямований на захист тих, хто опинився неконкурентоспроможним на ринку праці, або потрапив під скорочення.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду