Юний винахідник із Закарпаття показав, як виглядає папір із листя (ФОТО)

Пілотний проект свого творіння показав юний винахідник Валентин Фречка у соцмережі Фейсбук

Друзі, у мене хороша новина, сьогодні папір, який виготовлений за технологією «RE-leaf» пройшов тестування на визначення фізико-механічних показників і був відфотографований профейсіним фотографом. Тому ловіть фото і насолоджуйтеся екологічною естетикою, а я тим часом пишу для Вас декілька фактів про проєкт, - наголосив Фречка.
1) Задля досягнення стабільного розвитку проєкту, без шкоди навколишньому середовищу, джерелом опалого листя для паперу є зелені насадження міст, а саме: парки, сквери, алеї, території, які піддаються санітарній очистці. Справа у тому, що листя у містах несе серйозну шкоду мікрофлорі грунту через високу концентрацію солей натрію, калію, марганцю, цинку, тощо, що негативно впливає на дерева та кущі. Це передбачено відповідним положенням (Відповідно до статті 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»). Натомість, недоотримані мінеральні компоненти компенсуються штучним внесенням добрив, а також не забуваймо про траву, комах, які впродовж року,підтримують гомеостаз грунту і без листя.
2) Технологія є абсолютно безпечною для стану навколишнього середовища навіть у масштабах 1 000 000 тон у рік; адже, ми не застосовуємо сполук, які містять хлор, сірку та нітроген, а виділення целюлози проводиться у лужному, водному середовищі у герметичному реакторі, що виключає будь-які способи потрапляння побічних продуктів у середовище.
3) Початкові хімічні аналізи листя та вихідної продукції не показали вмісту ні радіонуклідів, ні важких металів у структурі волокна, що вказує на безпеченість продукції, але ці дані на жаль поки мінливі і потребують додаткової перевірки!
4) Готова продукція при потраплянні у середовище піддається повному розкладанню впродовж 35-40 днів, адже на 90% складається із чистого целюлозного волкона,без використання у складі паперу синтетичних клеїв та наповнювачів, тощо.

5) За останніми дослідженнями можу із упевненістю сказати, що із даного паперу можливо виготовляти широкий діапазон продукції: пакувльнйи папір, пакети, посуд, картон, литу тару тощо. Це пов’язано із довжиною та міцністю волокна, що надає паперу відповідних механічних властивостей", – пише Valentyn Frechka.
*на фото відображені паперові зразки пілотного формату*Photos by Serhiy Chebotaryov та Valentyn Frechka

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду