Цієї зими закарпатців атакуватимуть одразу 4 штами грипу


Прогнозами у новому епідсезоні на прес-конференції поділилася завідувачка відділу епідеміологічного нагляду і профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик.


Так, зі слів головного епідеміолога Закарпаття, в області очікується два штами грипу групу А та грип групи В.


— У цьому сезоні, який триватиме з початку жовтня 2019 до кінця травня 2020 року, будуть циркулювати чотири штами вірусу грипу: два А і два види В: вірус, подібний до A/Brisbane/02/2018(H1N1)pdm09; вірус, подібний до A/Kansas/14/2017(H3N2); вірус, подібний до B/Colorado/06/2017(лінія B/Victoria/2/87); вірус, подібний до B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata/16/88/), – зазначила Вікторія Тимчик.


Із чотирьох вірусів новими для області є два – “Канзас” і “Брісбен”.


Найбільше небезпечний «Канзас» А/H3N2.Це той штам грипу, який викликає хвилю важких респіраторних захворювань з досить високою смертністю.


— В групі ризику - нещеплені люди пенсійного віку. Вірусу «Брісбен» (А/Н1N1) теж не було в Україні, він вперше виділений в Австралії. Його основна група ризику – це діти, люди працездатного віку з хронічними захворюваннями (з діабетом, бронхіальною астмою, ожирінням, іншими патологіями) та вагітні, – додає Вікторія Тимчик.
 
Лікарі запевняють, що в краї протигрипових вакцин вистачить всім.


За словами головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Михайла Поляка зараз в медзакладі є всі необхідні засоби для діагностики та лікування грипу: 38 упаковок противірусного препарату озельтамевір та 200 швидких тестів. Лікар зазначив, що додатково буде закуплено препарат Таміфлю та швидкі тести для діагностики грипу.


Mukachevo.net

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду