Що робити закарпатцям в Чехії, в яких закінчилась віза — роз'яснення МЗС Чехії

Міністерство закордонних справ Чехії опублікувало інформацію щодо іноземців, у яких закінчився термін дії дозвільних документів під час надзвичайної ситуації (12 березня – 17 травня).
В МЗС Чехії зазначають, що іноземці можуть перебувати на території Чеської Республіки ще 60 днів після завершення надзвичайної ситуації.
Тобто, хто в’їхав до Чехії на основі візи чи дозволу на перебування, так і тих, які перебувають у Чехії на основі безвізу, можуть залишитися в країні до 17 липня 2020 р. На цей період іноземці перебувають у Чехії легально автоматично.
В МЗС Чехії пояснюють, що іноземним громадянам не потрібно звертатися до поліції у справах іноземців для продовження візи чи безвізу. Поліція також не буде видавати іноземцям виїзні візи.
При виїзду чи вильоті з Чехії кожен іноземець отримає «виїзний штамп», який підтверджує легальність його перебування на території Чехії. Цей штамп із датою виїзду буде повідомляти прикордонним органам транзитних країн, через територію яких іноземець буде повертатися додому, що особа перебувала в Чехії легально й до неї не потрібно застосовувати штрафні санкції. Виїзний штамп почнуть виставляти вже з 4 травня.
Згідно з інформацією Міністерства праці та соціальних справ, 60-денний перехідний період поширюється також на видані дозволи на роботу, 3-місячні робочі візи та робочі карти.
Особи, які мають довгострокові візи або дозволи на проживання й хочуть продовжувати своє навчання, роботу тощо на території Чехії, мають подати заяву на продовження дозволу на перебування в місцевому відділі міграційної політики МВС Чехії.
Нагадаємо, з 11 травня, в Чехії відкриваються торгові центри і дозволені масові заходи до 100 осіб.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду