Стало відомо, чи всі навчальні заклади Закарпаття підуть на канікули та дистанційне навчання

Чи відправляти учнів Закарпаття на двотижневі канікули, а студентів – вчитися дистанційно через ситуацію з СOVID-19 у країні, мають вирішити в навчальних закладах. Про це розповів заступник голови облдержадміністрації Олег Коцюба.

У Мукачеві навчання продовжать у всіх школах, в Ужгороді це питання ще обговорюють.

Керівникам шкіл запропонували відправити учнів на канікули з цього четверга для запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Про це після наради з прем’єр-міністром повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба.

"Обговорені питання і подальші кроки органів виконавчої влади центрального рівня, представників обласних державних адміністрацій, — сказав заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба. — Органами центральної виконавчої влади будуть рекомендовані закладам середньої освіти запровадити з 15 жовтня канікули".

За його словами, рішення рекомендаційне. Тобто йти чи не йти на осінні канікули з 15 жовтня, вирішують педагогічні колективи. Наприклад, у 12-й школі Ужгорода навчання продовжать, але напередодні місцевих виборів три дні учні можуть вчитися дистанційно, каже директорка Ярина Харіна.

"Цей тиждень ми будемо працювати у звичному режимі, — розповіла директорка. — Ми запланували, що 21-23 жовтня ми будемо навчатися дистанційно. Тобто це середа, четвер, п’ятниця наступного тижня, щоб убезпечити батьків і педагогів від того, що будуть приходити сторонні люди до школи. На канікули ми підемо так, як було заплановано, прийнято педагогічною радою ще до 1 вересня, не порушуючи структуру навчального року, з 21 жовтня до 1 листопада включно".

Інші навчальні заклади також можуть самостійно вирішити, чи дотримуватися рекомендацій Міносвіти.

У школах Мукачева не перериватимуть навчання, розповів начальник відділу загальної середньої й позашкільної освіти Володимир Цифра. За його словами, таке рішення прийняли директори на нараді.

"Вирішили, що поки нема чіткого листа, який би забороняв навчання, у нас осінніх канікул зараз не буде. Якщо буде постанова кабміну до виконання, тоді, відповідно, ми її виконаємо. Поки в нас такої кількості захворювання немає серед учнів та працівників. Тому ми вирішили, що поки ми навчаємося. Якщо ми не підемо на канікули, то на понеділок і вівторок (26, 27 жовтня) попередньо планували, що заклади, де є виборчі дільниці, перейдуть на два дні на дистанційне навчання", — пояснив Володимир Цифра.

Відправити учнів на канікули до 30 жовтня рекомендувало Міносвіти через ситуацію з COVID-19. Також можуть відправити на дистанційне навчання студентів і звільнити гуртожитки з 15 жовтня до 15 листопада. Але очільник Міносвіти Сергій Шкарлет запевнив: примусово виселяти нікого не будуть. В УжНУ поки готують наказ, повідомив директор інформаційно-видавничого центру Василь Ільницький.

Рішення мають оприлюднити 14 жовтня. Наразі там розглядають можливість навчання студентів з дому.