Закарпаття: Ремонтують дороги до відомих оздоровниць

На Закарпатті в кожному районі ремонтують автошляхи. Триває оновлення на дорозі Т-07-37 Хуст - Шаян - Вишково - Буштино. Його проводять у рамках програми Президента України «Велике будівництво».

На ділянці автошляху, що веде до бальнеологічних курортів "Шаян" і "Велятино", влаштовують асфальтне покриття. Зокрема, вже готова ліва смуга, тепер роботи тривають на правій.
"Ми якісно і з дотриманням усім вимог ремонтуємо шляхи. Основу попередньо готують, а далі встановлюють два шари покриття. А те, що називають поточним середнім ремонтом, включає в себе не лише безпосереднє оновлення дорожнього полотна. Тут же підрядник розчищає узбіччя, вирубує чагарники, демонтує старе металеве огородження", - каже перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.
Отже, 23-кілометровий оновлений відрізок автошляху на півдні області з'єднає місто Хуст та селище Буштино і під'їзд до санаторію "Шаян".
Водночас у Рахівському районі в селі Костилівка розривають скелю (на знімку), щоб розширити проїжджу частину. Це - на автодорозі Н-09 Мукачево - Івано-Франківськ - Львів. За словами Мирослава Білецького, протяжність гори становить 130 метрів, а складність робіт полягає у тому, що майже весь об'єм, який слід вивезти, - тверда скельна порода. Порівняно з попередньою горою, яку вже розбирали раніше, ґрунту практично немає - одне каміння. Але завдяки цим роботам підрядник зможе розширити дорожнє полотно до восьми метрів.
Варто наголосити, що Н-09 сполучає Закарпаття з Івано-Франківською та Львівською областями і є найдовшою дорогою на території Закарпатської області - протяжністю 209 кілометрів. Саме на цьому маршруті знаходяться рекордна кількість підпірних стінок, констатують в облдержадміністрації. Адже автошлях пролягає у горах - і переважно понад стрімкими берегами річки Тиса.
Тривають ремонти і на території Хустського району - також у гірській місцевості. Тут ліквідовують повеневі руйнування вздовж автошляху Т-07-24 Синевир - Синевирська Поляна. Це поруч з родзинкою Закарпаття - Синевирським озером. За інформацією заступника голови Закарпатської ОДА Іштвана Петрушки, там влаштовують конструкцію з монолітного бетону, яка захищатиме дорогу від розмиву бистрою течією річки Теребля. Довжина стінки - 500 метрів, висота - два. Роботи ведуться на території національного природного парку "Синевир". Тобто, туристи доїжджатимуть до легендарного озера комфортніше й швидше.
Василь НИТКА.


Фото з офіційної сторінки Закарпатської ОДА.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду