СБУ викрила злочинців, які поширювали антиугорські листівки на Закарпатті

Ними виявилися троє осіб, двоє з яких – переселенці з м. Луганськ. Зловмисники діяли на замовлення російських кураторів і погодилися на підривну діяльність всього за $500. 
За повідомленням обласної поліції, підозрювані розповідають, що шукали роботу по оголошеннях в інтернет-мережі, й там наткнулися на пропозицію розклеїти провокативні листівки, за що було запропоновано 200 доларів. Також зловмисники зазначили, що «роботодавець» їм невідомий, дії координувалися тільки за допомогою інтернет-зв’язку. Але, заявили в поліції, правоохоронцям уже відомо, що замовником є особа з Росії.
За даними ж СБУ, зловмисники діяли на замовлення російських кураторів і погодилися на підривну діяльність всього за 500 доларів. «Співробітники СБУ встановили, що на платіжну картку одного з фігурантів були перераховані кошти в російських рублях (близько 500 доларів у доларовому еквіваленті)», – мовиться в повідомленні спецслужби.
В СБУ також звернули увагу, що фігуранти розклеїли листівки з погрозами угорській національній меншині в місті Берегові Закарпатської області, а «щоб надати «особливого забарвлення» цій акції, російські куратори попросили зробити це напередодні травневих свят».
Ідеться про розклеювання на Берегівщині провокативних листівок із погрозами, адресованими українцям угорського походження. Слідчі Берегівського районного відділу поліції кваліфікували такі дії зловмисників за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу України, тобто порушення рівноправності громадян залежно від їхньої національної належності, поєднані з погрозами, повідомили в поліції.
Слідчі поліції за процесуального керівництва Берегівської окружної прокуратури повідомили згаданим трьом особам про підозру у вчиненні вказаного злочину і вже провели обшуки за місцем їхнього мешкання, заявили в поліції.
В СБУ, зі свого боку, повідомили, що в межах згаданого кримінального провадження проведено низку обшуків за місцями проживання і затримання фігурантів; «у перебігу слідчих дій правоохоронці вилучили російську символіку, а також інші речові докази протиправної діяльності». Вирішується питання стосовно обрання фігурантам запобіжного заходу.
Заходи для викриття зловмисників здійснювалися Управліннями СБУ в Закарпатській і Дніпропетровській областях за координації Департаменту захисту національної державності спільно з ГУ Нацполіції в Закарпатській області під процесуальним керівництвом Закарпатської обласної прокуратури, поінформували в СБУ.


Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду