Державна комісія з питань ТЕБ та НС посилила протипожежні заходи в регіонах

Виконуючий обов’язки голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький взяв участь у позачерговому засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС, яке скликали за дорученням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Головною темою засідання стало забезпечення додаткових заходів у регіонах для запобігання і протидії лісовим пожежам, пожежам у сільгоспугіддях та торфовищах.
У червні та липні через високі температурні режими зберігався високий ризик виникнення пожеж. Така тенденція спостерігатиметься і в серпні.
З початку року ДСНС України зафіксувала понад 13 тисяч пожеж в екосистемах, за останній тиждень їх зафіксували більше, ніж у попередні тижні. Згідно з даними рятувальників, зростає і кількість, і площа загорань.
Аби оперативно реагувати на такі явища та з метою запобігання їх виникненню, комісія вирішила:
- посилити профілактичні заходи з попередження пожеж в екосистемах;
- забезпечити готовність протипожежних служб, органів місцевого самоврядування, підприємств щодо координації дій з проведення заходів та мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних із виникненням пожеж у природних екосистемах;
- забезпечити цілодобовий моніторинг та патрулювання місць з високим ризиком виникнення пожеж при надзвичайно високому класі пожежної небезпеки за умовами погоди, у тому числі меж лісових масивів з підвітряної сторони;
-посилити контроль стану пожежної безпеки населених пунктів, що розташовані поблизу хвойних лісів, транспортних комунікацій, систем життєзабезпечення, об’єктів підвищеної небезпеки та місць масового перебування громадян;
- встановити тимчасові обмеження на відвідування лісів населенням, проведення масових заходів в лісах, обмеження проведення певних видів робіт у лісах на період високої та надзвичайної пожежної небезпеки.
«Зважаючи на температурний режим, кожен з нас має бути обачним. Навіть якщо розкладаєте вогнище на своєму подвір’ї. Адже вже наступної хвилини вогонь може вийти з-під контролю і нанести шкоду дворогосподарству, екосистемі», – прокоментував рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС Мирослав Білецький.
Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду