Вакцинальна кампанія в Закарпатській області продовжується

Для імунізації закарпатців проти COVID-19 в області наявні усі чотири види вакцин: CoronaVac, Pfizer/Comirnaty, AstraZeneca, Moderna. Проте остання зараз доступна для завершення вакцинального комплексу.
«У липні ми отримали Moderna для імунізації населення. Але це з розрахунку на першу дозу. Наразі у нас така сама кількість для завершення вакцинації тих осіб, що вже отримали щеплення цією вакциною. Проте один флакон розрахований на 15 уколів. У разі залишку особа може отримати Moderna, але лікарі попереджають, що друга доза буде Pfizer/Comirnaty», — наголосила Вікторія Тимчик, регіональна координаторка вакцинальної кампанії в Закарпатській області.
Окрім цього, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України інтервали між першою і другою дозами вакцини AstraZeneca від коронавірусної інфекції становлять 4 тижні. Також МОЗ рекомендує скоротити відповідний проміжок між дозами вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech до мінімального терміну, зазначеного в офіційній інструкції, – 14 днів.
«В області продовжують діяти 14 Центрів вакцинації, а з наступних вихідних запрацює ще один – в Епіцентрі за адресою м. Ужгород, вул. Баб'яка, 48», — зауважила Вікторія Тимчик.
Загалом з початку вакцинальної кампанії перше щеплення зробили 133 679 краян. Водночас вже 82 095 закарпатців отримали дві дози вакцини від коронавірусної інфекції.
Станом на 1 вересня у Закарпатті зробили 215 774 щеплення від коронавірусу.