Чому все частіше 30-річні чоловіки залишаються неодруженими

Це питання стало актуальним, коли в Європі, Північній Америці та Азії частка 30-річних парубків стала наближатися до застрашливої позначки. Чому так сталося: спробуємо відповісти на це питання і розібратися з проблемою, інформує Ukr.Media.
Інфантильність
Молоді люди стали зберігати свої дитячі та юнацькі захоплення у дорослому житті. Це стало позначатися поняттям «доросла дитина», при такому сприйнятті світу і моделі поведінки, властиві такі риси, як відхід від відповідальності і поверхневі необдумані рішення в житті. Але це ні в якій мірі не заважає їм бути хорошими співрозмовниками, вірними друзями і надійними колегами.
Збільшення тривалості життя та добробуту людини дозволили відсунути період дорослішання на більш пізній термін. На прикладі азіатських країн (Китай, Японія, Південна Корея) найбільш чітко видно цей зсув. Батьки стали рідше відпускати в самостійне плавання своїх дітей, дозволяючи їм надовго залишатися в батьківському домі, забезпечуючи їх всім необхідним.
Фемінізм
Крайні аспекти фемінізму в розвинених країнах призвели до погіршення становища інституту шлюбу і до перегляду суспільних норм. Фемінізм переріс у засіб боротьби з чоловіками. Тому чоловіки стали зводити до мінімуму контакти з жінками, щоб уникнути негативних наслідків у свою адресу.
Парадокс вибору
Ідеальна зовнішня картинка, нав'язана у більшості країн світу, стала символом епохи споживання. Це важливий аспект, який транслює індивіду можливість продати себе як «товар», щоб реалізуватися в житті. Від того і виникає психологічна залежність від думки оточуючих. Суспільство постійно призводить порівняння. Як це впливає? А дуже просто: при знайомстві з дівчиною важливі атрибути хорошого життя, і якщо хлопець не володар тіла грецького бога або симпатичної зовнішності, успішної кар'єри або машини з квартирою, шансів навіть на спілкування стає все менше. Чоловіки зазнають велике розчарування від відмов і це призводить до замкнутості та соціальної ізоляції. Такі образи чоловік запам'ятовує на все життя і завжди буде боятися повторити свої невдачі в минулому.

Кар'єра і робота

Молоді люди стали більше хворіти «трудоголізмом». У них залишається мало часу для побудови відносин. В основі цього поняття криється можлива причина такого рішення — це «втеча від реальності». Робота стає якоюсь компенсацією, коли людина, занурюючись з головою у роботу, забуває про проблеми в житті. Ще одна думка — щоб бути успішним потрібно бути максимально незалежним.
Зона комфорту
Молоді люди почали формувати навколо себе певну зону комфорту — це стосується сну, харчових звичок, захоплень і відпочинку. Стереотипи про жіночі істерики, шлюб і народження дитини приводить молодих людей до стресу та порушенню психологічних кордонів. Крім цього, якби сталася будь-яка складна конфліктна ситуація у відносинах, молоді люди розходяться, не вирішуючи проблем. Як йти на компроміс і домовлятися, якщо світ навколо диктує такі девізи: «ніхто нікому нічого не винен», «будь вільним», «роби все, що хочеш заради себе». Тому егоцентризм і страх занурює чоловіків в зону комфорту, з якої немає виходу. Жити для себе, не жертвуючи своїм комфортом — стає єдиним рішенням.
Біологічний годинник
У чоловіків, які долають 30-річний рубіж, формуються інші життєві пріоритети, на зміну юнацького максималізму приходить «перфекціонізм» та досвід. Крім того, жінок свого віку він знаходить менш привабливими, ніж більш молодих дівчат, які у свою чергу можуть не розглядати його як майбутнього супутника життя. В результаті всього цього чоловіку все складніше і складніше знайти свою другу половину.