Обласна рада наполягатиме на тому, щоб в регіоні було створено 60 ОТГ

Сьогодні, 10 січня, у сесійні залі облради відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області, яке провів в.о. голови облдержадміністрації Олексій Гетманенка.
Участь у заході взяли: в.п. голови облради Йосип Борто та заступник голови – Петро Грицик, депутати облради – Василь Губаль, Петро Добромільський, Андрій Шекета, Мирослав Білецький, Олександр Кеменяш, Володимир Паульо, Василь Дем’янчук, Мікловш Товт, а аткож начальник управління містобудування та архітектури ОДА Микола Пігуляк, експерти, науковці та представники органів місцевого самоврядування краю.
У порядку денному – розгляд розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області; узгодження між Ужгородським міськвиконкомом та громадами, які потрапляють у зону впливу ужгородської громади, а саме: з Холмківською та Сюртівською ОТГ щодо утворення ужгородської громади; узгодження щодо можливості входження Жнятинської сільради до Мукачівської міської ОТГ, а також Неліпинської сільради – до Свалявської міської ОТГ та ін.
Відкриваючи засідання, Олексій Гетманенко зазначив, що наприкінці 2019 року Кабміном затверджено Перспективний план формування територій Закарпатської області, яким передбачено 57 ОТГ. Тож три об’єднані територіальні громади (Неліпинська Свалявського, Сюртівська та Холмківська ОТГ Ужгородського районів) не ввійшли до Плану та стали білими плямами на мапі адмінтерустрою краю. Тож, «за дорученням Кабміну облдержадміністрація повинна стати майданчиком конструктивного діалогу між окремими громадами області, які можуть об’єднатися відповідно до урядової Методики формування спроможних територіальних громад», – наголосив він.
За словами Миколи Пігуляка, згадані три громади мають статус таких, що утворені у невідповідності до цієї Методики. Та повідомив, що Мінрегіон також рекомендує Закарпатській ОДА провести низку консультацій в окремих громадах щодо доцільності формування та можливості їх об’єднання із більш перспективними.
Найбільш жваво обговорили присутні питання щодо об’єднання громад навколо обласного центру краю.
Йосип Борто у своєму виступі зазначив, що 26 вересня 2019 року обласна рада прийняла рішення «Про схвалення Перспективного плану формування територій громад Закарпатської області». «Цьому рішенню передувала масштабна робота: проведено низку засідань, узгоджувальних консультацій і переговорів із експертами, науковцями, представниками громад.
У результаті – План був підтриманий депутатським корпусом облради. Облдержадміністрація дала свої позитивні висновки щодо відповідності Методиці, у тому числі й тих, що не затверджені Кабміном. Також це питання було детально обговорено на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп 2 січня цього року, де прийнято одноголосне рішення звернутися до облдержадміністрації з вимогою забезпечити неухильне виконання рішення Закарпатської обласної ради.
Тож обласна рада наполягає на тому, що на Закарпатті має бути створено 60 громад, як це передбачено Перспективним планом. Ми – депутати облради, обрані жителями краю, які нам довірили захищати їхні інтереси і будемо це робити бездоганно», – резюмував Йосип Йосипович.
Конструктивні пропозиції висловили присутні депутати обласної ради, які будуть внесені у протокол засідання та враховані у відповідному порядку.
Своїм баченням щодо майбутнього територіального устрою краю поділилися й присутні депутати районних і сільських рад, експерти та ін.
За результатами засідання вирішено сформувати належним чином усі рекомендації та пропозиції й подати їх в облдержадміністрацію для розгляду та прийняття відповідних рішень.

Виконавчий апарат облради