На Закарпаття з робочим візитом завітав заступник міністра Мінсоцполітики

На початку зустрічі заступник Міністра соціальної політики України Сергій Ніжинський зазначив, що проблематика Закарпаття відрізняється від проблематики інших регіонів, та має свою специфіку.
Тематика протидії торгівлі людьми та домашнього насильства формують реальну нестабільну ситуацію в країні.
“Ми, як Міністерство соціальної політики, зробили верифікацію не тільки звернень і дзвінків по Україні. Але і по кількості осіб, яким надається статус потерпілих, внаслідок торгівлі людьми та домашнього насильства. Ці цифри — просто жахливі” – зазначив заступник Міністра.
За останній рік у 4 рази збільшилася кількість звернень і повідомлень на громадські організації щодо випадків домашнього насильства. За даними Міністерства соцполітики, наразі верифіковано 150 тисяч дзвінків і зафіксованих випадків домашнього насильства у сім”ї.
Більше 860-ти осіб постраждали від випадків торгівлі людьми. Також заступник Міністра зазначив, що підрахунки ведуть не тільки Україна, але й Рада Європи та ОБСЄ. Один із способів боротьби з цими злочинами: наявність мобільних бригад із протидії домашньому насильству. Наразі спільно з Офісом Президента, Міністерство соціальної політики розробляє відповідний Указ щодо того, щоб в кожній ОТГ втілювати у життя основні ідеї Угоди між Україною та Європейським Союзом.
Зокрема, будувати місця, у яких потерпіла категорія громадян може бути тимчасово розміщена на момент надання їй допомоги. А також максимально захистити найбільш вразливу категорію громадян — дітей. Наявність таких шелтерів надасть від 10 до 20 робочих місць для потенційних психологів та медичних працівників, які надаватимуть допомогу прямо в цьому закладі.
Зустріч відбулась за участі керівників підрозділів з питань соціального захисту населення, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області, керівників підрозділів Головного управління Національної поліції у Закарпатській області, керівників соціальних установ області. Більше про візит заступника Міністра соціальної політики України дивіться у випуску новин на “Першому кабельному”.