ВООЗ оприлюднила рекомендації у зв'язку з коронавірусом у Китаї

Всесвітня організація здоров'я не рекомендує обмежувати поїздки або торгівлю з Китаєм у зв'язку з поширенням нового коронавірусу. Про це в п'ятницю, 24 січня, повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України за підсумками засідання комітету з надзвичайних ситуацій ВООЗ.
 
"ВООЗ не рекомендує застосовувати будь-які обмеження на поїздки або торгівлю щодо Китаю, спираючись на інформацію, наявну наразі.
 
У разі появи симптомів, що свідчать про респіраторне захворювання до, під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря і поділитися історією подорожей зі своїм лікарем", - йдеться в повідомленні.
 
Також у ВООЗ відзначили, що медики та органи охорони здоров'я повинні надавати мандрівникам інформацію для зменшення загального ризику ГРВІ через туристичні клініки, туристичні агентства, операторів з транспортування та в пунктах пропуску.
 
"Всі країни повинні бути готові до стримування, включаючи активне спостереження, раннє виявлення, ізоляцію та управління справами, відстеження контактів і запобігання подальшого поширення інфекції 2019 nCoV", - йдеться в повідомленні.
 
Відзначається також, що країни повинні приділяти увагу зниженню інфікування людини, запобігання вторинної передачі та міжнародного поширення і зобов'язані обмінюватися інформацією з ВООЗ відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил.
За даними на ранок 24 січня, кількість підтверджених випадків зараження пневмонією, викликаною новим типом коронавірусу 2019 nCoV, зросла до 849 осіб. Кількість смертей збільшилася до 26.