Астрономи опублікували найточніше фото поверхні Сонця в історії

Найточніша фотографія поверхні Сонця в історії, яку вдалося зробити ученим-астрономам, – це результат роботи нового сонячного телескопу «Daniel K Inouye», який розташований на вершині вулкану на гавайському острові Мауї.
Поверхня Сонця, яку видно на фото, виглядає, як кукурудза або суп, який вариться у каструлі.
На фото вперше видно об'єкти розміром до 30 км. В опублікованому Національною сонячною лабораторією фільмі показано рух речовини в конвективних вічках Сонця.
По осі кожного з вічок речовина піднімається зсередини Сонця, а на периферії занурюється назад під поверхню. Таким чином енергія доставляється з внутрішніх сфер зірки в зовнішні (відбувається конвекція).

У відповідь @NSF і ще 3

The NSF's Inouye Solar Telescope provides unprecedented close-ups of the sun’s surface, but ultimately it will measure the sun’s corona – no total solar eclipse required. ?

More: http://bit.ly/36FAjLo  #SolarVision202030,8 тис.Телескоп Daniel K. Inouye Solar Telescope (DKIST) встановлено на Гаваях. Діаметр дзеркала DKIST – 4  метри, це найбільший сонячний телескоп за даними на 2020 рік, над ним працювала колаборація двох десятків наукових інститутів, в основному, американських.
Він охолоджується спеціальними трубами протяжністю декілька кілометрів. Завдяки розташуванню на Гаваях, телескоп використовує велику прозорість повітря та добру погоду, яка є типовою для цієї частини світу.
З допомогою пристрою побудують карту поверхні Сонця, його атмосферних магнітних полів і внутрішньої корони.