Універсальні ліки: в чому полягає користь вина

Про корисні властивості деяких алкогольних напоїв ходять легенди. Алкоголь оздоровлює печінку, зміцнює потенцію, надає довголіття. Більшість подібних заяв не мають за собою реального ґрунту і будь-який поважаючий себе лікар порадить бути вкрай обережним з алкогольними напоями.
Але бути надто категоричним також не варто. Деякі алкогольні напої здатні позитивно впливати на наш організм. Сьогодні ми обговоримо корисні функції вина.
Користь для імунітету
Червоне вино зменшує ризик захворювань. Секрет цього полягає в речовині, яка називається ресвератрол. Воно виробляється рослинами у відповідь на пошкодження, забезпечуючи роботу його імунітету і допомагає йому вижити. Людині цей антиоксидант допоможе зменшити ризик серцево-судинних захворювань, інсульту і деменції. Він також захищає шкіру від ультрафіолету, підвищує захисні функції організму, покращує кровообіг і виводить холестерин. Іншими словами, суцільний набір ліків.
vrvBpTF73VCeCyKsDX-1FjveB.jpg

Може поліпшити показники на тренуванні
Ви не повірите, але вино корисне для спортсменів. Все той же ресвератрол може поліпшити результат тренування. Під час декількох досліджень було встановлено, що його вплив може підвищувати ефект від вправ. Однак дослідження проводилися на щурах і виявилося, що для досягнення людиною необхідного результату потрібно значно більше ресвератролу, ніж міститься в одному келиху вина. В одному келиху червоного вина міститься від 0,29 до 1,89 міліграма, що набагато менше, ніж 146 міліграмів, що використовуються під час дослідження. Тобто людині довелося б напитися, щоб потім на тренуванні досягти кращих результатів. Швидше за все, в такому стані людина вже просто не зможе тренуватися.
Покращує травлення
Поліфеноли, що містяться у вині, насправді досить важко перетравити. Що ж тоді в цьому корисного? Все дуже просто: іспанські вчені з'ясували, що поліфеноли – найкраща їжа для корисних бактерій, які живуть в нашому кишечнику.
97-euMCjxkrhhbIPItfgMum9H.jpg

Сприяє схудненню
У вині також міститься ресвератрол, який допомагає скинути вагу. Проведене дослідження показало неймовірні результати: один з університетів штату Вашингтон повідомляє, що ресвератрол формує "коричневий жир", який легше спалювати. Крім того, інші дослідження показали, що ресвератрол допомагає придушити апетит.
Робить зуби міцніше
Червоне вино зміцнює зуби. Хоча воно і залишає на наших зубах наліт рожевого кольору, але має і корисні для них властивості. Згадані вище поліфеноли не дають шкідливим бакретиям осідати на зубах.
Як бачите, вино може бути корисним у деяких випадках. Тим не менш, з таким "ліками" завжди потрібно знати міру і пам'ятати, що алкогольні напої мають великий руйнівний вплив на людину.