У Мінрегіоні говорили про формування перспективного плану Закарпатської області

У понеділок, 3 лютого, під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди відбулися повторні консультативні зустрічі щодо формування перспективних планів Закарпатської та Львівської областей, участь в яких взяли в.о. голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко, народний депутат ВРУ Михайло Лаба, начальник управління містобудування та архітектури ОДА Микола Пігуляк, виконавчий директор і консультант Офісу реформ Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Олег Лукша та керівники ОТГ.

Йшлося про нову редакцію Методики, розроблена Мінрегіоном, яка закцентована на порядку розроблення перспективних планів та формуванні спроможних громад. Так встановлюються чіткі критерії, завдяки яким громади зможуть «оцінити» власну спроможність: людський потенціал, фінансові та майнові ресурси. Ці критерії дадуть змогу надавати якісні послуги жителям вирішувати накопичені проблеми, розвивати місцеву економіку.

Зокрема, змінами встановлено, що Методика визначає порядок розроблення перспективного плану та умови формування проектних спроможних територіальних громад. Передбачено, що формування спроможних територіальних громад здійснюється з урахуванням рівня їх спроможності, оптимальних мереж соціальної інфраструктури та доступності публічних послуг у відповідних сферах. Визначено чітку послідовність формування спроможних територіальних громад. Встановлено критерії оцінки рівня спроможності територіальних громад та необхідність врахування такої оцінки при розробленні перспективних планів (внесенні змін до перспективних планів).

У ході обговорення Микола Пігуляк презентував Перспективний план формування територій громад Закарпатської області, детально зупинившись на кожному районі. Олексій Гетманенко та Михайло Лаба надали слушні пропозиції, зазначивши, що створення спроможних ОТГ та їх успіх залежатимуть від наділених повноважень, фінансових ресурсів, відповідальність місцевої ради за покращення якості і рівнем життя та послуг у громаді.

- Зміни до формування спроможних територіальних громад, які затвердив нещодавно КМУ, дають можливість більш комплексно оцінити рівень спроможності діючих ОТГ і проектних. Разом з тим ці зміни не впливають на їхню конфігурацію в перспективних планах. Після повторних консультацій перспективні плани мають змінитися в першу чергу там, де орієнтувалися не на спроможність, а на емоції чи політичні амбіції. Важливо, що багато зусиль до цієї роботи докладають також народні депутати і очільники областей, які вболівають за майбутнє громад у своїх регіонах», - зазначив під час консультацій В’ячеслав Негода.

Пресслужба ОДА