Стрілянина в Мукачево: депутати просять ввести в місто Нацгвардію

Депутати Мукачівської міської ради звернулися до президента Володимиру Зеленському з проханням ввести в місто підрозділи Національної гвардії. Відповідне рішення прийнято на терміновому засіданні міськради, повідомляє Mukachevo.net.

"Мукачівська міська змушена звернутися до Вас за особистим втручанням через вкрай загрозливу криміногенну ситуацію, яка склалася в нашому місті. Підтвердженням цього є черговий зухвалий інцидент із застосуванням вогнепальної зброї, внаслідок чого госпіталізовано двох людей із вогнепальними пораненнями", - сказано в заяві.
При цьому депутати підкреслюють, що Мукачево "жодним чином не можна вважати якимось особливим осередком злочинності".

У зверненні зазначається, що причинами поганої криміногенної ситуації є слабкість місцевих поліцейських.

"Злочинні угруповання почуваються чимдалі вільніше, бо фактично не відчувають системної, рішучої та фахової протидії з боку правоохоронців. Кримінальний блок міського управління поліції явно слабкий, на вулицях міста критично мало патрулів та патрульних екіпажів, профілактична робота із запобігання правопорушенням звелася до паперових звітів.", - йдеться в заяві.

У зв'язку з цим депутати закликали президента надати Мукачеву "невідкладну та дієву правоохоронну допомогу". Зокрема, мова йде про "оперативне та профілактичне відпрацювання міста спеціальними підрозділами Національної поліції та Національної гвардії, із залученням висококваліфікованих, досвідчених працівників з кримінального блоку".

Також депутати вимагають змінити керівництво міської поліції, посилити її особовий склад фахівцями з інших регіонів України, а також посилити матеріально-технічне забезпечення правоохоронців.