У Землі з’явився новий супутник «міні-місяць»

Астрономи виявили астероїд, який завис на орбіті Землі. Його вже назвали «міні-місяцем» – ще одним супутником нашої планети. Про це повідомляє MIT Technology Review.

Астероїд 2020 CD3 помітили співробітники обсерваторії університету Арізони ще в середині лютого. Оголошення про відкриття було зроблено після того, як вчені розібралися, що вдає із себе виявлений об’єкт.

2020 CD3 – тимчасовий супутник Землі. Очікується, що він проведе на земній орбіті якийсь час, після чого зійде з неї.
Діаметр «міні-місяця» становить всього 2-5 метрів. Вперше на орбіті Землі він бувпомічений три роки тому. Він повинен зійти з неї зовсім скоро, в квітні, але астрономи не встигли достатньо вивчити його. Поки дослідники впевнені, що це не просто старий супутник або інший об’єкт, створений людиною.
Вчені досить рідко виявляють «міні-місяці». Астрономи Каталінского небесного огляду (належить обсерваторії університету Арізони) займаються виявленням 90% навколоземних астероїдів діаметром понад 140 метрів. Тому відкриття надзвичайно маленьких об’єктів – випадковість. Навколо Землі може обертатися ще безліч невеликих астероїдів, які поки ніхто не помітив.