Негативне мислення: які небезпеки і пастки воно таїть в собі

Ми зібрали 10 головних небезпек, які несе в собі негативне мислення, щоб ви знали, чим загрожує така поведінка думки, і намагалися цього уникнути.
Негативне мислення – це наш ворог. Воно послаблює ентузіазм та мотивацію, що є причиною невпевненості у собі, нерішучості, інерції, зволікання і відступу від своїх цілей. Воно керує нашим життям і перемагає нас, створює погані ситуації, за які ми переживаємо. Коло замикається. Ми зібрали 10 головних небезпек, які несе в собі негативне мислення, щоб ви знали, чим загрожує така поведінка думки, і всіляко намагалися її уникнути.
Насправді, існує нескінченна кількість негативних думок, що виражаються в різних формах і розмірах. Вони відмовляють нас бути активними і «виходити» у світ зі своїми ідеями. Головна проблема полягає в тому, що ми настільки звикли до нашого негативного мислення, що навіть не усвідомлюємо і не помічаємо цього. Важливо звертати пильну увагу на зміст думок і вслухатися в слова, які ми вимовляємо.
А щоб вам було легше позбутися від негативних думок, дізнайтеся, які загрози вони представляють. Можливо, це прискорить процес.
Пригнічений настрій
Із-за негативних думок ви будете частіше перебувати в поганому настрої і відчувати негативні емоції. Наприклад, від розчарування, спустошеності, злості, роздратування до гніву, тривоги і депресії.
Зниження активності
Негативне мислення з’їдає вашу енергію і ви можете відчувати фізичне виснаження. Ви часто будете хотіти спати або просто лежати, залишатися на самоті і не вирішувати жодних питань. Більше того, негативні емоції можуть викликати розлад харчової поведінки: від переїдання до повної відсутності апетиту і недостатнього харчування, що не може не позначитися на вашому здоров’ї.
Залучення ще більшого негативу
Коли ми перебуваємо в несприятливому стані і тримаємо в голові негативні думки, ми за замовчуванням не можемо змінити своє життя і залучити до нього інших людей, обставини, події, настрої і т. д., крім негативних. В такому настрої ми самі сприяємо тому, щоб щось пішло не так. Чим довше людина буде перебувати в порочному колі своїх негативних думок, тим довше цей круг буде замкнутий.
Поганий вплив на інших
Якщо ви переживаєте по суті (із-за якоїсь серйозної проблеми або внаслідок внутрішнього конфлікту) – це нормально. Важливо не застрявати в цьому стані і не підживлювати себе негативними емоціями і думками протягом довгого часу. Тому що, якщо ваш поганий настрій триває тиждень і більше, він, хочете ви того чи ні, відбивається на ваших близьких, друзях та колегах. І повірте, це зовсім не те, що вони хотіли б отримувати від спілкування з вами. Але емпатію і підтримку ніхто не відміняв, звичайно. Тільки не дозволяйте негативним думкам керувати вашим життям.
Трата часу
Якщо вдуматися, скільки прекрасних днів, тижнів, місяців або років ми можемо витратити на переживання, бичування і пригнічення себе, невпевненість у своїх силах, заперечення можливостей! І в цей час світ, прекрасний і різноманітний, проходить повз вас, зосередженого, а ви загрузли у своїх негативних думках і нічого не помічає навколо.
Світ навколо стає жахливим
Якщо ви розглядаєте життя, роботу і сім’ю через негативну призму, все насправді стане таким. Ви можете зіпсувати стосунки з близькими, втратити роботу, захворіти і т. д. У вас може виникати навіть образа на тих, хто настроєний позитивно по відношенню до вас. І в кінцевому рахунку ви почнете бачити вину в усьому, а потім у всіх. Це призводить до дуже небезпечного стану пасивності, бездіяльності і агресивної поведінки. Негативні емоції впливають не тільки на настрій, але і на розумові процеси і фізичний стан.
Порушення здатності вирішувати складні завдання і приймати рішення
Коли мозок стикається з труднощами, негативне мислення шкодить здатності обробляти інформацію і мислити чітко. І він не тільки не допомагає знайти рішення задачі, але і ускладнює пошук правильної відповіді.
Підвищення рівня стресу і погіршення пам’яті
Якщо у вас є схильність до надмірної реакції на подразники, частого стресу, то це може бути пов’язано зі змінами у вашому мозку, викликаними негативним мисленням. Негативні переживання зберігаються в мигдалеподібному тілі. А воно відповідає за пам’ять, прийняття рішень і емоційні реакції.
Поява симптомів стресу
Таламус – відділ головного мозку, який відповідає за передачу сенсорної і моторної інформації в інші частини тіла. Але він не відрізняє негативні думки від реальної небезпеки. Саме тому, коли ви тривало негативно налаштовані, ви можете відчувати такі стресові симптоми, як прискорене серцебиття, дихання, підвищений тиск, пітливість і стан перезбудження. Негативні думки впливають на мозок, викликаючи таку ж реакцію, як на стрес. Хронічний стрес впливає на фізичний стан і погано позначається на здоров’ї.
Зміни в мозку, які можуть викликати поява психічних розладів
Наприклад, занепокоєння, депресія, шизофренія, афективні розлади. Наш мозок складається із білої та сірої речовини. Сіра речовина – це місце, де інформація обробляється нейронами, а біла – волокниста мережа, яка з’єднує нейрони. Хронічне негативне мислення впливає на виробництво більшої кількості з’єднань білої речовини, але меншого – нейронів. Коли зв’язки порушуються, це може призвести до психічних проблем.