Які генетичні «фішки» діти беруть від батьків, а які – від мам

Генетика – одна з найзагадковіших і цікавих наук.
Звичайно, дитина успадковує гени обох батьків, але деякі домінуючі риси вона візьме саме від батька – як хороші, так і не дуже.
Ось генетичні особливості, які діти успадковують від батьків:
1. Захворювання серця.
За результатами досліджень, які проводили вчені Лестерського університету, чоловіки – носії певного типу хромосоми майже на 50% частіше схильні до захворювань, що вражає коронарну артерію (стан, що характеризується зменшенням доставки кисню в серці). І ця особливість може передаватися синам.
2. Психічні розлади.
Серед психічних розладів, які передаються від чоловіків до дітей, – шизофренія і СДУВ. З віком батька ризик підвищується, оскільки з роками ДНК чоловіка мутує. Що стосується жінок, то вони народжуються з певним набором яйцеклітин, а їх ДНК не змінюється протягом усього життя.
3. Криві зуби.
Чоловічі гени, що відповідають за зуби і форму щелепи, сильніші, ніж жіночі. Від батька дитина може отримати не тільки криві зуби, але і тонку емаль.
4. Проблеми з дітонародженням.
Вчені стверджують, що низька якість сперми може бути генетичною проблемою. Якщо дитина народилася в результаті ЕКО, то, швидше за все, теж буде страждати від безпліддя.
5. Стать.
Прогноз можна зробити, вивчивши генеалогічне древо батька. Якщо сперматозоїд несе Х-хромосому, то при з’єднанні з Х-хромосомою матері буде дівчинка. А якщо в сперматозоїді закладена Y-хромосома – буде хлопчик. Дослідники припускають, що ще не виявлений ген, який відповідає за визначення того, як хромосоми X і Y розподіляються по спермі батька.
6. Колір очей.
Оскільки чоловічі гени домінують над жіночими, риси обличчя і колір очей, швидше за все, будуть такими ж, як у батька.
7. Ріст
Ріст багато в чому залежить від батьківських генів. У високих батьків народжуються високі діти.
А як же інтелект?
1. Інтелект від батька до сина не передається. Тобто якщо батько геній, то його син 100% не успадкує цих генів.
2. Ідіотизм від батька до сина не передається. Якщо батько – повний кретин, то його син таких не буде (тут природа вчинила мудро).
3. Інтелект від батька генетично передається тільки дочки. І то наполовину.
4. Успадкувати інтелект чоловік може тільки від своєї матері, який вона, в свою чергу, успадкувала від свого батька.
5. Дочки геніїв будуть рівно наполовину так розумні, як їхні батьки, але їхні сини будуть геніями. Якщо їх батько – тупий, то дочки в два рази менше тупими, ніж їхні батьки.
6. Тому геніальних жінок дуже мало, як, втім, і стовідсоткових ідіоток. Зате чоловіків-геніїв і чоловіків-дурнів дуже багато.
Висновки для чоловіків:
1. Щоб спрогнозувати розумові здібності свого сина, подивіться на батька своєї дружини (якщо він – академік, то ваш син теж буде розумним).
2. Ваша дочка отримає половину вашого розуму. Але і половину вашої дурості. За інтелектом вона буде ближче до вас. Її син отримає всі ваші розумові здібності. Хочете розумне покоління – мрійте про онука від дочки.
3. Ваші розумові здібності – від мами (а вірніше – від дідуся).
Висновки для жінок:
1. Ваш син по уму – копія вашого батька, і лаяти його «ти такий же тупий, як твій батько» не зовсім вірно. Треба говорити «ти такий же тупий, як твій дід».
2. Ваша дочка по вихованню буде як ви, але по розуму як її батько. Її ж сини будуть копіями вашого чоловіка.
За матеріалами