Звернення міжфракційної групи депутатів Тячівської райради "Збережемо Тячівщину"

Ми, депутати Тячівської районної ради, висловлюємо своє занепокоєння та обурення з приводу нещодавньої публікації на офіційному сайті реформ "Децентралізація дає можливості" під назвою "Центр політико-правових реформ презентував пропозиції по кількості адмінтеродиниць субрегіонального рівня" ( https://decentralization.gov.ua/news/12251 ), де зокрема надаються пропозиції щодо кількості нових адмінтеродиниць субрегіонального рівня. 
І на наше велике здивування на карті немає Тячівського району, який об'єднали з Рахівським  в повіт з центром в Рахові, що на наше переконання є неприпустимим і неприйнятним для місцевого населення і подальшого розвитку нашого району, адже не враховуються  соціально-економічні, етнічні, історико - географічні, демографічні та інші особливості гірської Тячівщини.
Депутати Тячівської райради неодноразово звертались до Президента України,  Кабінету Міністрів та Верховної Ради України, Міністерства регіонального розвитку,  Закарпатської ОДА,  Офісу реформ Закарпатського регіонального відділення щодо збереження Тячівського району як окремої адміністративно-територіальної одиниці. Нам надійшли відповіді про те, що нашу позицію буде враховано в процесі реформування та під час створення повітів. 
У місцевій пресі та Інтернет виданнях опубліковано чималу кількість публікацій, де наводились аргументи і було висловлено думку громадськості про недопустимість ліквідації Тячівського району як одного з найбільших  сільськогосподарських районів, ( 172 тис. населення) не лише на Закарпатті, а й по всій Україні.   
Делегація Тячівського району в складі депутатів міжфракційної групи "Збережемо Тячівщину", обласних депутатів та народного депутата Василя Петьовки, керівництва району 8.12.2019 р.  побувала на зустрічі з тодішнім головою Закарпатської ОДА Ігорем Бонднаренком, де обговорювалось питання  майбутньої долі Тячівського району в  процесі   децентралізації та у зв’язку з реформою адміністративно-територіального устрою України. 
Нас було запевнено у тому , що офіційна позиція керівництва ОДА -  зберегти Тячівщину в існуючих межах  як окрему адміністративно-територіальну одиницю.  Однак як бачимо з даної  публікацій на сайті "Децентралізація дає можливості" думку громадськості Тячівщини не враховано і наш район хочуть ліквідувати та стерти з мапи України.  
Щоб не допустити цього,  депутати міжфракційної групи "Збережемо Тячівщину" знову ініціюють розгляд  даного питання на позачерговій сесії Тячівської райради,  яка запланована на 10.03.2020 р. та прийняття відповідного звернення  до вищого керівництва країни. До нього також буде додано близько 26 тисяч підписів жителів району, які ми зібрали за цей час у нашу підтримку Тячівщини. 
Якщо і на цей раз не буде враховано позицію Тячівщини,  громадськість   готова йти на більш радикальні методи відстоювання  Тячівського району.
Депутати міжфракційної групи "Збережемо Тячівщину"