Пармезан — один із найкорисніших видів сиру. І ось в чому його переваги

Справжній парміджано-реджано, або пармезан, виробляється області Емілія-Романья. Цей регіон північної Італії славиться своїми вишуканими ресторанами і продуктами, інформує Ukr.Media.
Пармезан роблять у спеціальних сироварнях з свіжого молока від корів, яких ніколи не годували силосом (сухим кормом). Сироварні використовують строго регламентований процес витримки сирних головок, щоб забезпечити різні ступеня визрівання.
В результаті споживачі отримують справжній пармезан, що має масу корисних властивостей. Врахуйте, що тертий пармезан у пластикових контейнерах готується зовсім інакше і користь продукту вже не така висока.
Ось у чому плюси цього пармезану:
В ньому мало жирів і зовсім немає вуглеводів і лактози
«Пармезан — відмінне джерело білка і жиру. У ньому повно вітамінів і мікроелементів — кальцій, вітамін а, вітаміни B6 і B12, фосфор, цинк, мідь, — каже дієтолог Леа Сілберман. — Тверді сири типу пармезану і проволоне зазвичай найбільш корисні. У твердих сирах зазвичай більше білка і менше жиру».

У 30 г пармезану міститься близько 10 г білка. Справжній пармезан легко засвоюється завдяки своїм пробіотичним властивостям, а також містить багато кальцію. Це зміцнює кістки та захищає їх від остеопорозу.

Пармезан — це безлактозний молочний продукт
«Люди з непереносністю лактози зазвичай відчувають неприємні шлунково-кишкові симптоми від сиру, але одна порція пармезану їм не зашкодить», — говорить Сілберман.
Хоча пармезан робиться з молока, що містить лактозу, по мірі дозрівання сиру вона перетворюється в молочну кислоту. У зрілому сирі практично не залишається лактози — хіба що зовсім вже малі дози.
До того ж пармезан відноситься до твердих сирів, а їх можна вживати при вагітності. Існують також халяльні та кошерні варіанти пармезану, які можна їсти мусульманам та іудеям.
Пармезан можна додавати в різні страви
Хоча робити пармезан наріжним каменем харчування все ж не варто, за словами Сілберман, він може стати «смачною добавкою» до будь-якого збалансованого здорового раціону. Додаючи в якусь страву пармезан або просто перекушуючи ним, слід дотримуватися рекомендованої дози — близько ¼ склянки тертого пармезану на порцію.
Зрозуміло, по-справжньому відчути користь пармезану ви зможете тільки в поєднанні з корисними продуктами.
«Я посипаю пармезаном пасту з нутом або сочевицею і обожнюю додавати його до печених овочів типу броколі і спаржі», — говорить Сілберман.