В Україні від сьогодні карантин – все, що варто знати про обмеження

Скасування залізничного сполучення

«Укрзалізниця» припиняє перевезення пасажирів в потягах внутрішнього сполучення з 12:00 18 березня.
Обмеження стосуються всіх напрямків — приміського, міського, міжміського і далекого. Останні залізничні рейси за графіком курсування завершилися 17 березня. Українцям компенсують вартість квитків.

Залізничні вокзали закривають для відвідувачів

З 12:00 18 березня вхід до будівлі ж/д вокзалів обмежується. В «Укрзалізниці» повідомили, що під час карантину будуть працювати тільки каси, в яких можна оформити повернення квитків.
Для недопущення черг відкриють максимальна кількість кас, а також у приміщення будуть пускати не більше 10 осіб одночасно.
Міжнародне пасажирське сполучення було скасовано у зв’язку з пандемією коронавіруса в ніч з 16 на 17 березня 2020 року.
Закрите метро
З 23:00 17 березня закрилися всі станції метро в Києві. Також до 3 квітня припинено перевезення пасажирів у метро Дніпра та Харкова.

Внутрішні автобусні перевезення

З 18 березня по 3 квітня в Україні буде діяти заборона на пасажирські перевезення між містами, по внутрішньообласним і міжобласним напрямами. Обмеження стосуються регулярних і нерегулярних автомобільних і автобусних перевезень пасажирів.
При цьому міський громадський транспорт продовжить працювати. У зв’язку з карантином, 18 березня вводиться обмеження на кількість пасажирів в автобусах, маршрутках, тролейбусах, трамваях (в одному вагоні) — до 10 чоловік.

Всім залишатися вдома

 • З 17 березня по всій Україні закрили заклади харчування, торгові центри, перукарні, розважальні заклади.

Тимчасово припиняється робота:

 • Закладів громадського харчування: ресторанів швидкого харчування, ресторанів, кафе, барів. Вони зможуть приймати онлайн-замовлення на доставку їжі
 • Торгових центрів
 • Спортивних комплексів і залів
 • Установ побутового обслуговування населення: СПА салонів, салонів краси, саун, косметологічних кабінетів, кабінетів масажу, перукарень, тату салони та інших.
 • Розважальних закладів: дискотек, нічних клубів, комп’ютерних клубів.

Продовжать роботу:

 • Продуктові і господарські магазини
 • Аптеки
 • АЗС
 • Банки і банкомати
 • Страхові компанії.
Крім того, з 14 березня 2020 року Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України тимчасово припиняє ведення прийому громадян і видачу віз.

Коронавірус в Україні і світі

Станом на 20:00 17 березня в Україні лабораторно підтверджено 14 випадків COVID-19, з них 2 летальних.
За результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 14 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (1) області та м.Київ (2).
Станом на ранок 18 березня, у світі зареєстровано 198 004 лабораторно підтверджених випадків захворювання коронавірусом (COVID-19), з них 7 948 – летальні, одужали 81 947 людини.
Джерело