Чорна діра в центрі нашої галактики стає активнішою

Стрілець А* – надмасивна чорна діра в центрі Чумацького Шляху – поводиться відносно тихо, вона не світиться, як деякі інші чорні діри, які пожирають матерію у величезних кількостях, перетворюючись на блазари. Однак яскравість центру нашої галактики коливається у всьому електромагнітному спектрі, а частота активних рентгенівських спалахів збільшується.
Дослідження активності чорної діри в центрі Чумацького шляху було опубліковано в журналі Astronomy & Astrophysics і розміщено на arXiv для рецензування. Результати підтверджують дані більш ранніх досліджень, в ході яких була виявлена зростаюча активність Стрільця А*.
Зокрема, група французьких і бельгійських дослідників на чолі з астрофізиком Енмануелем Моссу з Університету Льєжа в Бельгії продовжила роботу над дослідженням 2017 року, яке встановило, що частота яскравих спалахів збільшилася в три рази з 31 серпня 2014 року.
У більш ранній роботі (також у співавторстві з Моссу) було вивчено рентгенівське випромінювання, що виходить від чорної діри. Дані були зібрані в період з 1999 по 2015 роки. Всього було виявлено 107 спалахів. Мало того, що яскраві рентгенівські спалахи стали відбуватися частіше після серпня 2014 року, так ще й зменшилася інтенсивність слабких спалахів — з серпня 2013 року.