Як насправді кава впливає на тиск

Кава – один з найпопулярніших напоїв. За свою історію вона обросла величезною кількістю домислів і міфів. У тому числі це стосується і її впливу на артеріальний тиск людини. Давайте розберемося. 
Візьмемо ідеальну людину з міцним здоров’ям. Її тиск не підвищиться і не знизиться після вживання однієї-двох чашок кави, навіть досить міцних.
Людина з нормальним здоров’ям зазнає короткострокове підвищення тиску і почастішання пульсу, яке нормалізується через 10-15 хвилин.
У людини з гіпертонією кава підтримує рівень тиску на високому рівні. Тому, таким людям варто відмовитися від кави зовсім або обмежиться однією чашкою з ранку. Чутки, що молоко в каві знижує ймовірність підвищення тиску, нічим не обгрунтовані. Кава з молоком або без молока діє однаково.
Читайте також:  Вчені назвали дієту, яка допомагає відстрочити старість
У гіпотоніків (у тих людей, які страждають зниженим тиском) кава підвищує тиск до нормального, усуває сонливість, млявість і занепад сил тільки в разі помірного вживання. При надмірному споживанні кави досягається зворотний ефект, завдяки сечогінним властивостям напою, які швидко приводять в норму тиск здорових людей, але не справляються у людей з гіпотонією.
Тому, не забувайте мудру приказку про те, що все добре в міру.