Нове дослідження, показує, що коронавірус може передаватися по повітрю

Нове дослідження, показує, що коронавірус може передаватися не лише від людини до людини, але і по повітрю, інформує Ukr.Media.
У спільному дослідженні, проведеному Медичним центром Університету Небраски (UNMC), Національним інститутом стратегічних досліджень Університету Небраски й іншими, вчені виявили генетичний матеріал вірусу COVID-19 у пробах повітря як всередині, так і зовні приміщень, в яких знаходилися пацієнти з підтвердженим коронавірусом. Результати дослідження говорять про "обмежений доказ того, що існує певний потенціал для передачі по повітрю" COVID-19. Однак дослідники підкреслили, що результати не підтверджують факт поширення вірусу по повітрю.
Вчені, прагнучи краще зрозуміти поширення вірусу, взяли проби повітря і поверхні з палат 11 пацієнтів під час первісної ізоляції 13 осіб з позитивним результатом на коронавірус. Дослідники виявили генетичний матеріал вірусу на часто використовуваних предметах побуту і приміщеннях, таких як туалети. Також генетичний матеріал був виявлений і в пробах повітря, що вказує на те, що "SARS-CoV-2 широко розповсюджений у навколишньому середовищі". (SARS-CoV-2 — це назва вірусу, що викликає COVID-19).
Проте, вірус був виявлений не лише в палатах, де перебували пацієнти — проби повітря за межами палат також виявилися позитивними.
"Ці дані вказують на те, що захворювання може розповсюджуватися як через прямий контакт (від людини до людини), так і через непрямий (заражені об'єкти й повітряно-крапельний шлях) — це передбачає, що заходи безпеки при повітряної ізоляції будуть доречними." — зробили висновок дослідники.