Названі найбільш ймовірні шляхи зараження коронавірусом

Коронавірус значним чином позначився на житті людей по всьому світу, при цьому пандемія триває, забираючи все більше життів. Експерти розповіли про найбільш ймовірні шляхи зараження COVID-19.
Фахівці з Інституту вірусології і досліджень в області ВІЛ, що працює при Університеті Бонна на території Німеччини, провели дослідження з метою з’ясувати найбільш ймовірний шлях зараження коронавірусною інфекцією. В рамках аналізу його автори брали зразки з дверних ручок, телефонів або туалетів. Однак згодом їм не вдалося культивувати SARS-CoV-2 в умовах лабораторії. Це має на увазі відсутність підтверджень здатності коронавируса виживати на поверхнях. Зараження таким шляхом можливо, але при збігу деяких умов, наприклад, коли хворий кашляє собі в руку, стосується чогось, а інший відразу ж контактує з предметом.
Також робота підтвердила, що найбільший ризик підхопити COVID-19 існує при вдиханні крапель в процесі безпосереднього близького спілкування з носієм коронавірусної інфекції. Мокротиння виділяється, коли хворий кашляє або чхає. При цьому Крістіан Дростен, що представляє знаходиться в Берліні університет Charite, вказав, що SARS-CoV-2 вкрай схильний до висихання, на тлі чого не передається повітряним шляхом. Існує також орально-фекальний спосіб передачі коронавірусом. В даному випадку він поширюється з їжею, брудними руками і предметами побуту.
Підхопити Коронавірусну інфекцію можна навіть від людини, у якої не спостерігається симптомів ГРВІ. Деякі люди переносять недугу без явних ознак збою в організмі, а ще найбільша “заразність” відзначається в останні дні інкубаційного періоду. Останній може тривати до 14 днів. У той же час від кішок або собак вірус не передається. Принаймі, поки відсутні конкретні пошкодження того, що таке можливо.
Дослідники вказують, що найбільш вірний спосіб захистити себе від COVID-19 – дотримуватися самоізоляції до спаду пандемії. Важливим моментом виступає дотримання особистої гігієни. У той же час важливо розуміти, що рукавички і маски покликані перешкодити поширенню коронавируса, якщо людина вже хвора. На тлі тривалого інкубаційного періоду майже будь-хто може опинитися носієм COVID-19, а карнітин допомагає виключити небажані контакти.