Як вітамін D лікує коронавірус?

Тривалий час вітамін D вивчали для лікування туберкульозу. Сьогодні з'явились дані про лікування коронавірусу з допомогою цього вітамін

Вітамін D називають "сонячним", так як майже 80% його виробляється в нашому організмі при прямому впливі сонячних променів на шкіру. Ось головна цінність сонячних ванн і прогулянок в сонячну погоду.

 Правда, ультрафіолетова радіація відома своєю здатністю викликати пухлинні утворення шкіри, а в багатьох країнах кількість сонячних днів незначна через особливості погоди.

Ось чому особливого значення набувають збагачене цим вітаміном харчування, включаючи жирну рибку, а також вітамінні добавки. Раніше дослідження показали, що вітамін D зміцнює імунну систему і захищає від респіраторних інфекцій.

При COVID-19 це набуває особливої актуальності. Іспанські вчені почали клінічні дослідження, які перевірять здатність вітаміну боротися з коронавирусной інфекцією. Тривалість досліджень складе 10 тижнів, їх проводять співробітники Університету Гранади. Вони вивчать вплив великих доз вітаміну D при лікуванні помірно протікає інфекції з такими симптомами, як головний біль, жар і втому. Очікується, що вітамін запобіжить перехід хвороби в більш важку форму, що вимагає госпіталізації і штучної вентиляції легенів.

Але чому вирішено вивчити вплив вітаміну D на COVID-19? Справа в тому, що в минулому було встановлено - знижений рівень цього вітаміну у великої рогатої худоби приводив до розвитку ... коронавірусної інфекції. Нарешті, в країнах з великою кількістю сонячних днів і вічним літом на кшталт Таїланду справжньої епідемії так і не відбулося. Сонце може бути кращою зброєю від коронавірусу. Можна згадати, що в минулому вітаміном D також пробували лікувати туберкульоз.