Сьогодні православні відзначають День святого Юрія: традиції та історія свята

На 6 травня припадає День святого Юрія, церква цього дня вшановує пам'ять святого великомученика Георгія Побідоносця, який в народі відомий як Юрій, за язичницьких часів день Ярила.
Хто такий Георгій Побідоносець
Георгій був сином багатих і благочестивих батьків, які виховали його у християнській вірі. Народився він у місті Бейруті біля підніжжя Ліванських гір.
Перебуваючи на військовій службі, він виділявся розумом, мужністю і фізичною силою. Тому зрештою Георгій став найкращим полководцем при дворі римського імператора Діоклетіана.
Після того, як у країні почалися гоніння на віруючих, він не міг мовчати та заявив уголос, що є християнином.
Відчуваючи, що попереду на нього чекають тортури, Георгій роздав біднякам усе своє чимале майно, яке отримав у спадок від батьків.
Він помер, мужньо переносячи катування й прославляючи при цьому Господа. Пізніше його було зараховано до лику великомучеників як безстрашно потерпілого за християнську віру.
А Побідоносцем Георгія стали називати за те, що в тортурах він проявив непереможну волю, а згодом неодноразово допомагав воїнам-християнам. Георгій-змієборець: чому святого зображають зі списом Одним із найвідоміших посмертних чудес святого Георгія є вбивство списом змія (дракона), який спустошував землю одного язичницького царя в Бейруті.
За переказами, місцеві жителі мусили віддавати на поталу цьому змію своїх дітей. Георгій Побідоносець урятував їх, з’явившись на коні й проткнувши змія списом. Така поява святого сприяла наверненню місцевих жителів у християнство. Юр’єв день: традиції та заборони У народі вважали, що в Юр’єв день остаточно приходить весна й можна починати польові роботи. Традиційно християни звертаються до святого Георгія з молитвами і просять його про врожай, про захист від бід і негоди.
Що не можна робити в Юріїв день
Цього дня особливо шанували пастухів, які вважалися головними помічниками святого Юрія – пригощали їх смаколиками, дарували подарунки та гроші. У народі вірили, що роса на Юр’єв день має цілющу силу, тому її потрібно зібрати та вмитися, щоб бути здоровим і красивим.
У день святого Георгія в жодному разі не можна ображати домашніх тварин, адже він – їхній захисник і покровитель. Не можна на Юрія лаятися та кричати, а то грозою вб’є. Також не дозволялося жінкам цього дня розчісувати й стригти волосся.
Прикмети та приказки дня
Якщо на Юрія тепло, то літо не за горами; Сильний дощ йде – багато трави виросте; Тепла ніч – до хорошого урожаю хліба; З Юрія – хороводи, з Дмитра – вечорниці; Якщо лист на березі великий, то і врожаю чекай доброго; Південний вітер – до багатого врожаю, північний – до ранніх заморозків восени. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Цього дня весна сходить на землю і вступає у свої права, цим днем завершується давній язичницький цикл новорічних весняних свят. Юрій відмикає ключами землю, випускає тепло, росу, благословляє майбутні врожаї.
Люди виходили на поле хресним ходом, молились за врожай, кропили поле свяченою водою, закопували на нивах освячені крашанки та паски, примовляючи: «Роди, Боже, жито-пшеницю та всяку пашницю».
Роса на Юрія вважалась священною, її збирали для лікування і охоронялися росою від відьом.