Закарпаття знову не послаблює карантин: за останні 3 доби – 126 підтверджених випадків COVID-19

Відбулося засідання комісії ТЕБ та НС Закарпатської області. На засіданні заслухали доповіді медиків та епідеміологів.
Як повідомив за підсумками засідання голова Закарпатської ОДА Олексій Петров, на жаль, статистика захворюваності на коронавірус в області не дозволяє переходити до наступного етапу послаблення карантинних обмежень. За останні три доби у 126 закарпатців підтверджено COVID-19 методом ПЛР.
"Ми розуміємо, що ви втомилися від карантинних обмежень. Але! Перші послаблення показали, як тільки ми перестали носити маски, почали відвідувати громадські заклади, місця, де є скупчення людей, кількість хворих зростає швидкими темпами. Досі нема ліків та вакцини від COVID-19. І тільки наша свідома позиція може стримати масове і швидке поширення хвороби", - зазначив Олексій Петров.
Тому комісія прийняла такі рішення:
-Не вводити на території області наступний етап послаблення протиепідемічних заходів
- Проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше 10 осіб
- Проведення релігійних заходів за умови здійснення контролю релігійною організацією за дотриманням фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра та перебування не більше ніж однієї особи на 5 кв. метрах площі будівлі
- Продовжити заборону на функціонування: басейнів, спа-зон та розважальних закладів, ресторанів, кафе інших закладів харчування у закритих приміщеннях(тераси, ресторани, де їжа на виніс - працюють)
- Заборонити здійснення регулярних пасажирських перевезень громадським транспортом до населених пунктів у яких виявлено локальні осередки інфікування COVID-19.
- Рішення про відкриття дитсадків приймають на місцях із урахуванням епідеміологічної обстановки.
- Дозволити роботу пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) на базі закладів загальної середньої освіти Закарпатської області, з урахуванням профілактичних та протиепідемічних заходів:
* чергування медичних працівників
* проведення медичними працівниками оцінки щодо наявності симптомів респіраторного захворювання (кашель, нежить, задишка) і температурного скринінгу
* забезпечити розподіл у достатній кількості пірометрів, засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих засобів для обробки рук та поверхонь у кожному пункті тестування.
У разі невідповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для послаблення протиепідемічних заходів протягом трьох днів поспіль вносити подання на розгляд регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій питання про скасування послаблення конкретних протиепідемічних заходів виходячи з результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в області.