Роман Герич: «Моя ціль – робочі місця й гідна зарплатня для жителів Тячівщини»

-Що спонукало вас піти у політику і чому ви вирішили взяти участь у виборчих перегонах?
 
- Ще у юних роках моє життя склалося так, що я був змушений працювати закордоном. Я завжди задавав собі питання, чому не можу заробляти вдома. Перебуваючи у чужій державі, довелося бачити багато українців, які залишили свою країну у пошуках кращої долі. Страшно уявити, скільки українських сімей живуть по-різну. Так не має бути! Найбільшоюмоєю мотивацією є забезпечити людей робочими місцями, дати їм гідну зарплату і створити комфортні умови для життя через соціальні стандарти. Я розумію проблеми жителів Тячівщини, бо є одним з них, тому й хочу допомогти вирішити хоча б якусь частину. Влада повинна повернутись лицем до простих людей.
- Чому саме «Команда Андрія Балоги»?
 
- «Команда Андрія Балоги» - це нова політична партія. Тут об‘єдналося багато молодих та якісних особистостей. Люди, які мають історію власного успіху, багато з них, це новіобличчя у політиці. Ми йдемо у владу, щоб втілити масштабні плани, що здатні змінитижиття громад. Для нас участь у самоврядуванні є засобом, а не ціллю. Я доєднався доцієї партії, бо розділяю їхні цінності і підходи до роботи. Вже зараз є видимі результатидіяльності команди Андрія Вікторовича. Ми нова сила Закарпаття.
- Що плануєте робити, щоб забезпечити людей новими робочими місцями?
 -Звісно, хотілось, аби у Тячівському районі було багато різнопрофільних підприємств з великою кількістю робочих місць. Вірю, що колись так і буде. Однак вже зараз нам треба використовувати наявні ресурси й можливості. Наші люди їдуть за тисячі кілометрів, аби вирощувати ягоди, овочі й фрукти. А у нас дома це робити можна? Можна! Розповім свіжий приклад. Останнім часом ми працюємо над створенням аграрного підприємства під назвою «Ромір Карпат Агро», що спеціалізуватиметься на вирощуванні фундукаі лохини. Зараз триває етап реєстрації, але у перспективі – це 500-1000 робочих місць. З дуже непоганою зарплатнею. Ще одним цікавим проєктом є висадка дерев у Лопухівському та Усть-Чорнянському лісництвах. Зараз опрацьовуємо це питання. Така діяльність допоможе як природі, так і людям. Також, у нашої команди є ще багато перспективних планів, які у майбутньому, сподіваюся, будуть реалізовані.
- Як гадаєте, що потрібно зробити, щоб розвивати Закарпаття?
 -Для мене, туризм на Закарпатті – одночасно і біль, і любов. Наші краї славляться красою природи,традиціями та смачною кухнею. Тисячі людей приїжджають, щоб взимку покататися налижах, а влітку насолодитися пейзажами гір та водоспадів, оздоровитися на нашихкурортах мінеральних вод та багато іншого. Все починається з доріг, будуть добрі дорогий міцні мости, будуть і туристи. Варто удосконалити інфраструктуру, щоб люди змогли дістатися до локацій відпочинку без проблем. Ми маємо все для того щоб бути найбільш привабливими у сфері туризму не тільки для українців, а для зарубіжних гостей. А це і робочі місця, й хороша зарплатня для місцевого населення.
-Продовжуючи розмову про туризм, що робити зі сміттям, «запаси» не знаємо куди діти?
 
– Як не прикро, але проблема закарпатського сміття вийшла вже на міжнародний рівень. Нещодавно влада Угорщини направила офіційний лист-звернення до Президента України Володимира Зеленського, у якому розповіла про сміття, що несе до їхньої держави з нашої. Україна - знову на межі міжнародного скандалу. Хоча вихід є! Не треба придумувати черговий велосипед, а треба реалізовувати кращі світові практики. Потрібно ліквідувати усі несанкціоновані і стихійні сміттєзвалища. Провести аудит на офіційних сміттєзвалищах, підозрюю, там буде багато цікавого. Ще одним чудовим рішенням єрозробити проєкт й збудувати сміттєперероблювальний завод. Також, варто налагодити маршрути збору сміття з населених пунктів. Ну і звичайно, максимально спілкуватись злюдьми, розповідати їм про розподіл сміття та його вторинне використання. Ми неможемо дозволити перетворити перлину України - Закарпаття на одне великесміттєзвалище!
- Було перераховано багато проєктів, але всі ми розуміємо, що реалізація значної кількості із них потребують представництва нової політичної сили, до якої ви недавно доєдналися, на всіх рівнях місцевого самоврядування?
 
-  Справді, для досягнення наших цілей, потрібно здобути перемогу увиборчих перегонах на всіх рівнях місцевого самоврядування. Адже, чим більше буде представників у депутатському корпусі та голів ОТГ від політичної сили «Команди Андрія Балоги», тим якісніше та ефективніше вона зможе реалізувати намічені та багато інших проєктів.Вважаю, що саме політична партія «Команда Андрія Балоги» здатна об’єднати навколо себе людей, яким не байдужа доля нашого краю і вони зроблять все можливе для вирішення проблем та розвитку Закарпаття!
Сергій РОГАЧ