Давні люди почали спати в «ліжках» ще 200 тисяч років тому - вчені

Міжнародна група археологів і антропологів заявила про те, що стародавні люди спали в ліжках ще 200 тисяч років тому. Як повідомляє «Популярная механика», такі ліжка сильно відрізнялися від сучасних, але виконували ті ж функції: сон в чистоті і комфорті.
Дослідники знайшли в південноафриканській Прикордонній печері сліди ліжок, які були виконані з снопів крупнолистних рослин з сімейства просових. Відзначається, що від ліжок мало що залишилося, крім ледь помітних слідів. Разом з тим, вчені зазначають, сліди вдалося точно ідентифікувати за допомогою сильного збільшення і хімічного аналізу.
Ліжка розташовувалися в глибині печери, на шарі попелу, який, ймовірно, захищав сплячих людей від повзаючих комах. Крім того, у верхньому шарі найстаріших ліжок виявилися сліди лелешви - рослини, яка і зараз використовується в Східній Африці для захисту від комах.
Вчені відзначають, що в деяких випадках попіл походив від старих лежанок, що знаходилися тут раніше. Ймовірно, їх спалювали, щоб очистити печеру і знищити комах.
«Наше дослідження показує, що більш ніж 200 тисяч років тому, майже біля витоків походження нашого виду, люди могли, коли було потрібно добувати вогонь, і вони використовували вогонь, попіл і лікарські рослини, щоб утримувати печеру в чистоті і виганяти з неї паразитів. Така стратегія поведінки могла йти на користь здоров'ю і бути перевагою цих ранніх спільнот», - заявила провідний автор дослідження Лін Уедлі з південноафриканського Університету Вітватерсранда.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше американські вчені провели новий аналіз геномів неандертальців і денисовців і виявили сліди невідомого раніше виду стародавніх людей, який був родичем людини сучасного типу. Дослідникам також вдалося знайти нові докази схрещування сапієнсів і неандертальців, що сталася раніше, ніж вважалося.