Дмитро Шелемба, кандидат у депутати Тячівської райради від "Слуги Народу": "Усвідомлюю, що можу бути корисним громаді!"

Дмитро Шелемба - кандидат у депутати Тячівської районної ради. Із ним наша розмова про те, чому хоче бути районним депутатом і що планує зробити для рідної Тячівщини.
 Дмитре Васильовичу,  розкажіть трохи про себе, де Ви народилися і де живе?
-  Народився в селі Широкий Луг, у прекрасному куточку Тячівщини з неповторною красою карпатських гір. Тут я виріс, тут пройшло моє дитинство. Тут жило кілька поколінь мого роду і зараз живе моя сім'я, моя родина.
Закінчив Широколужанську школу I-II ступенів. Середню освіту здобув у Новоселицькій школі, вищу - у Київській академії соціальних відносин і прав. Як і багато наших земляків, працюю за кордоном. Одружений. Дружина Наталія піклується про дітей, а  у нас їх четверо: троє синів і  донечка Златка, їй 4 рочки. Старший син Дмитро навчається в Ужгородській школі з поглибленим вивченням фізико-математичних дисциплін. У цій же школі навчається і син Олександр, який захоплюється футболом, грає за СДЮСШОР. Найменший із синів Василь - учень Широколужанської школи. 
Вже багато років Ви працюєте за кордоном. Хто, як не Ви, знаєте наскільки проблема мігрантів-земляків гостра для Тячівщини. Поділіться власною позицією з цього приводу.
 - На власному досвіді знаю, що таке працювати за межами своєї країни, бути в тривалій розлуці з рідними людьми. І це спонукає діяти! Як приватний підприємець у галузі будівницва працюю в чеському місті Плзень. Бачу скільки наших людей виїздить на заробітки, щоб прогодувати дітей. Ні для кого не секрет, що ледь не в кожного жителя району є родичі чи друзі, які працюють за кордоном. Нам, без сумніву, треба змінювати ситуацію, пропонуючи людям альтернативу виїзду на заробітки. Це одна мотивація! Ще одна - розвиток економіки і рідної Тячівщини. 
Існує думка: заробітчанство - це стиль життя, буцімто наші люди так звикли. Що скажете з цього приводу?
- Так кажуть ті, хто далекий від цієї теми.  Багато людей змушені до цього стилю звикати. Адже кожен з радістю працюватиме вдома при відповідних умовах і гідній зарплаті, які наразі існують в Європі. Само собою всіх "тягне" до дітей, до батьків, до сім'ї, до рідного дому. Заробітчани заслуговують на повагу, бо мають сміливість вийти за межі "зони комфорту" та вирушити у невідомий світ. У кожного з них - своя історія: одних податися світ за очі змусила відсутність перспективи працевлаштування, низька зарплата, інших - діти-студенти, покращення побутових умов тощо. І не забуваймо: щорічно українські заробітчани переказують на батьківщину мільярди гривень. Заробляють гроші за кордоном, а витрачають їх в Україні. 
Яких змін хотілося б запозичити з Європи для України? 
- Досвіду дотримання законів і порядку - це раз. По друге, сприятливі умови для інвесторів. А ще -  досвід поводження зі сміттям, створення відповідних умов для навчання, розвитку молоді. 
Відомо, що українці їдуть за кордон не тільки за грішми, а й за кращим рівнем житя... 
І саме тому мені дуже хочеться, щоб мої рідні, мої земляки могли жити по - європейськи  вдома. 
Не виникало бажання переїхати до Чехії разом з сім'єю? 
- Чесно кажучи, можливість переїхати була. Але ми не змогли. Покинути рідний край - для нас немислимо! Цього не уявлять мої діти! Вони хотять будувати свою Європу в Україні!
Готові бути депутатом?
- Чому ні? Чітко усвідомлюю, що можу бути корисним тут, на своїй землі, у моєму рідному селі Широкий Луг. Бути корисним громаді та вирішувати першочергові проблеми, які турбують людей - таким бачу своє завдання. 
За людину найкраще говорять її справи. Що вже зроблено Вами особисто для рідного села?
- Завжди прагнув зробити щось для людей в міру сил і можливостей.   Для затишку й комфорту забезпечив медпункт села меблями. Неодноразовао допомагав у плані облаштування школи, дитячого садка; сприяв ремонту вуличних доріг. Крім захисту тварин, ми боремося з браконьєрством, екологічними проблемами.
 Як плануєте допомагати Тячівщині розвиватись? 
- Першочергова потреба - інфраструктура доріг, без якої не буде руху вперед, адже ми бачимо якими є дороги в тій же Європі. Щоб до нас прийшов турист, а Тячівщина повинна розвивати туристичну галузь, ми повинні будувати якісні дороги в кожному районі, кожному населеному пункті.  Не менш важливо, щоб  прийшов   інвестор,  щоб створювались робочі місця з гідними зарплатами, щоб мої земляки жили і працювали у своїй країні, а не виїздили за кордон у пошуках кращого життя.
Приємно, що за останні роки це усвідомили в нашій країні   і вже почалося "Велике будівництво" доріг під патронатом самого Президента. Вірю, що цей напрямок буде продовжено,  і в кожному найвіддаленішому гірському населеному пункті,  такому як моє рідне село Широкий Луг, теж будуть якісні,   сучасні дороги. 
А що стосується громади? Які проблеми турбують мешканців?
- Все вище перераховане і ряд інших питань, що стосуються соціальної сфери - освіти, медицини, надання адміністративних послуг. Все це люди повинні отримувати якісно, вчасно  і на місцях. Серед пріоритетів - будівництво школи в Широкому Лузі, адже діючий освітній заклад знаходиться у вкрай жахливому стані. Вже розроблено проектну документацію і надіємося, що в наступному році проект буде реалізовано. Серед локальних проблем - відсутність дороги до Біосферного заповідника, масштабна вирубка лісу, регулювання русел річок, будівництво захисної дамби. Досить миритися з проблемами, їх потрібно вирішувати.
Чому вирішили йти на вибори разом з "Слугою Народу"?
- Бачу рішучі зміни. Маю честь бути частиною команди, яка декларує розвиток кожного села, громади, району. Готовий допомогти змінювати наш край, нашу рідну Тячівщину,   знаходити шляхи для розв'язання проблем, які роками не вирішувались. Сподіваюсь на підтримку земляків!