Іван Немеш: "Углянська громада має всі наявні ресурси та можливості для розвитку територій"

Іван Немеш, 48 років, кандидат на посаду Углянської об'єднаної територіальної громади. 
Із ним наша розмова про те, чому він хоче бути головою ОТГ, що планує зробити для громади, проблеми сіл, ймовірні шляхи наповнення бюджету та перші кроки у разі перемоги.
✅ Розкажіть трохи про себе? Де народилися і де живете?
- Родом із села Колодне Тячівського району, зараз проживаю у Великій Угольці. Закінчив Углянську середню школу. З 1992 по 1997 рік навчався на математичному факультеті Ужгородського державного університету. Довгий час займався бізнесом, працював за кордоном. Одружений, разом з дружиною Світланою виховуємо двох дітей.
­✅Для чого Ви йдете на місцеві вибори? І які цілі перед собою ставите?
- Вирішив балотуватися на посаду голови Углянської об'єднаної громади з чітким розумінням: управлінець повинен діяти на 100 відсотків в інтересах людей, які проживають в громаді. Не маю сумніву, що це буде непросте завдання. Але в принципі розумію свої сили і маю чіткий підхід для того, щоб зробити громаду самодостатньою. Одна з цілей - створити такі умови, щоб люди могли працювати і забезпечувати свою сім'ю, а не їздити за кордон на заробітки.
✅ Чому посада голови і чому партія "Слуга Народу"?
- Хочу спробувати себе в цій сфері і довести, що проста людина з народу може змінити життя своєї громади на краще. Чому "Слуга Народу"? По-перше, це дійсно нові незаангажовані обличчя у політиці, які насправді прагнуть служити своїй країні. По-друге, факт на лице: навіть у складний час пандемії, світової економічної кризи, в нашій країні триває розвиток інфраструктури, будуються дороги.
✅ Як оцінюєте своїх конкурентів?
- Вибори на те і вибори, щоб люди могли обрати того, кому довіряють. А справедливою оцінкою буде голосування виборців 25 жовтня.
✅Обдумали вже свої перші кроки у разі перемоги?
- Переконаний, перш за все, маємо зосередити пильну увагу на будівництві доріг. Питання якості доріг - ключове для виживання сіл. Бо без доріг не буде хорошої медицини, освіти та спроможної ОТГ. Разом з тим, націлений працювати над поповненням бюджету, що дасть змогу розвивати соціальний напрям. Сприяти розвитку сільського туризму - теж в числі намірів. Чому туризм? Та тому, що в нашій місцевості знаходиться чимало краєзнавчих родзинок, які приваблюють туристів.
✅Чим заманює туристів ваш край?
- Саме у нас знаходиться найбільш популярна заповідна територія України - знана у Європі та світі - Карпатський біосферний заповідник, букові праліси якого включені до об'єкта Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. Сюди приїздять не лише посадовці зі столиці, а й навіть зарубіжні делегації та науковці з Європи. У нас є чудові релігійні святині, мінеральні джерела, пам'ятки неживої природи - сталактитові печери. Так, в селі Колодне знаходиться унікальна архітектурна пам'ятка 15 століття - дерев'яна церква. Ось чому наша громада має всі шанси, щоб стати ефективною в плані розвитку туризму. Але для того, щоб заманити до нас побільше туристів, нам потрібні хороші дороги. І починати потрібно саме з цього.
✅До складу об'єднаної громади увійшли лише три сільські ради. Чому так склалося?
- І справді, це могла бути більш сильна громада, яка об'єднувала б в собі більше рад. Як бачимо, склалося зовсім інакше, думаю через різні причини.Однак це вже не суттєво. У нас хороші ініціативні й трудолюбиві люди, які прагнуть до кращих і прогресивних змін. Тому починаючи вже з сьогоднішнього дня ми повинні створювати позитивний імідж своєї громади, бо від цього залежатиме її майбутнє.
✅ Як збираєтесь поповнювати сільський бюджет?
- Налагоджуючи партнерські відносини з місцевим бізнесом. Необхідно створювати умови, щоб місцеві підприємці розвивалися та відкривали робочі місця. Звідси і поповнення бюджету, і розвиток інфраструктури громади. Впевнений, сприяти розвитку малого і середнього бізнесу - крок до успіху.
✅ Ви знайомі з проблемами жителів сіл, які об'єднуються в Углянську громаду? Які з них найболючіші?
- Спільною і найбільшою проблемою для всіх населених пунктів є дороги. Плюс є ще одна проблема - відсутність робочих місць. Ми повинні працювати над тим, щоб створити умови, за яких люди залишаться працювати в селі. Серед інших проблем - відсутність дитсадка та медпункту у Малій Угольці, немає дитячого закладу й у Великій Угольці. У Колодному відсутній спортивний майданчик при школі. Тобто села мають ряд невирішених питань, багато з яких - соціальні. Крім того, через загрозу паводкових ситуації в Колодні назріла потреба в спорудженні дамби. Справа в тому, що річка Теребля змінила своє русло і тепер під час зливових дощів підтоплює село. Вирішення проблеми стихійного сміттєзвалища в Углі - в пріоритеті. Серед важливих питань - збереження дерев'яної церкви в с.Колодне. Якщо найближчим часом її не реставрувати, святиня може розвалитись. Окремим важливим пунктом має стати соціальна підтримка багатодітних родин, а їх в нашій гірській місцевості чимало. Я сам з багатодітної сім'ї, і тому не на словах знаю наскільки це важливо.
✅ Яким чином можна виконати поставлені завдання?
Тільки спільно з громадою та за підтримки всієї вертикалі влади - від Президента до районного рівня.
✅Які перспективи Углянської ОТГ після виборів?
- Угля має набутий в минулому досвід в галузях промислового виробництва та сільського господарства. Були часи, коли у нас на всю потужність працювали і завод технологічного обладнання, і грибоварні, і проводився збір ягід. Зрозуміло, що в тих масштабах відродити все нереально, але починати з чогось потрібно. Аби в громаді були робочі місця повинні працювати міні-підприємства. Це цілком реальні речі. Природні ресурси, унікальна місцевість, трудолюбиві люди - все це у нас є. Залишається лише розумно все скерувати в напрямку покращення життєдіяльності громади. Якраз створення ОТГ і дає більше можливостей для розвитку територій