Через українсько-угорський кордон намагались незаконно перевезти 31 новий ноутбук (ФОТО)

На українсько-угорському кордоні митники затримали водія так званого "італійського буса", який хотів не розмитнивши, перевезти в Україну понад 30 нових ноутів.

Про це розповіла речниця Закарпатської митниці Вікторія Сенгетовська, пише Суспільне Закарпаття.

За її словами, 30-річний житель Чернівеччини повертався з Італії через митний пост "Тиса" на мікроавтобусі "Мерседес-Бенц" та задекларував 10 дорожніх сумок з особистими речами.

"Втім, коли митники перевірили у багажному відділені мікроавтобуса вміст зазначених сумок, то в 6-ти виявили не задекларовані 31 новенький ноутбук іноземного виробництва торгівельної марки «ASUS» різних моделей. Водій навідріз відмовився визнавати їх власністю", — сказала речниця Закарпатської митниці.

Вікторія Сенгетовська пояснила, що згідно митного законодавства, дозволяється переміщувати товари на загальну суму до 500 євро та вагою до 50 кг. "Це при тому, що, до прикладу, в інтернет-мережі, один лише ноутбук зазначеної марки коштує понад 1,4 та 2,4 тис євро. Тож, очевидно, що загальна вартість 31 ноута в середньому понад 35 тис євро", — сказала речниця.

Наразі незадекларований товар потребує додаткової оцінки спеціаліста-експерта а на водія складено протокол за статтею 472 Митного кодексу України, яка передбачає штраф в розмірі 100% вартості товару з подальшою його конфіскацією.

Через українсько-угорський кордон намагались незаконно перевезти 31 новий ноутбук (ФОТО)