Асоціацію розвитку громад створять на Тячівщині

Про це повідомив депутат обласної ради від «Слуги Народу» Іван Синетар:
   – Радий, що мою ініціативу одноголосно підтримали колеги-депутати місцевих рад району під час консультативної зустрічі у Нересниці. Ми вперше зібрались у такому форматі, щоб обговорити проблемні питання, поділитись напрацюваннями, започаткувати співпрацю. Організовуючи захід, запросив не лише депутатів та голів громад від "Слуги Народу", а й усіх, хто готовий до конструктиву та роботи на користь рідних сіл та громад.
     Відкриваючи захід, політик розповів про ключові моменти роботи в облраді: коаліцію та сфери діяльності комісії з питань регіонального розвитку, адміністративно-територіального устрою комунального майна та приватизації та комісії з конкурсного відбору інвестиційних проектів, у яких працює. 
     Говорили і про формування обласного бюджету та субвенції, так званий дорожній фонд. Останнє, прогнозовано, викликало найбільше питань та жваве обговорення:
    – Наразі для ремонту кількох основних доріг Тячівщини передбачено 24 млн.грн. 580 тисяч підуть на завершення ремонту шляху Тячів-Округла-Вільхівці-Лази. Решта суми у рівних частинах буде розподілена на 2 дороги - Синевир-Колочава-Буштино та Колочава-Усть Чорна-Калини-Бедевля. Дві важливі артерії, які з’єднують трасу Мукачево-Рогатин з потенційно туристично привабливими куточками району. Вважаю, що представники громад самі мають визначити найпроблемніші ділянки, ремонт яких треба провести першочергово, - наголосив Іван Синетар. 
      Депутат також наполегливо просить громади подавати проекти на фінансування з Держфонду регіонального розвитку. Це мають бути корисні та потрібні  об’єкти, - садочки, амбулаторії, інфраструктурні проекти, - реалізація яких вартує більше 5 млн.грн. Умови ті самі, що й минулого року, пріоритети – теж! Не варто забувати і про необхідність актуалізації поданих минулоріч проектів – документація має бути не старшою 3 років, а зареєструвати їх для участі у відборі на 2022 треба до 28 лютого цього року. Також Синетар звернув увагу на важливість роботи з грантовими програмами, адже саме гранти - одне з додаткових джерел наповнення місцевих бюджетів.
      Голів та депутатів громад найбільше цікавили питання освіти та медицини. Серед головних - фінансування та передачі на баланс закладів освіти. Треба віднаходити кошти, вчитися економити, оптимізуватися. Руслан Янчій - голова Буштинської громади озвучив проблему з затягуванням райрадою передачі на баланс громади оздоровчого табору «Берізка». У діалозі з районним депутатом Іваном Фабрицієм з’ясували: процес просувається, хоча й не так швидко, як хотілося б. Голова фракції «Слуги Народу» в Тячівській міськраді Іван Палінкаш говорив про труднощі з фінансуванням спортивних секцій та гуртків, які діють у Тячеві. Їх часто відвідують діти з інших громад, а утримання та оплата роботи тренерів - за рахунок бюджету Тячівської ОТГ. Наразі шукають механізм паритетного вирішення питання. 
       – Болюче для всіх питання - дільничні лікарні. Вони наразі є фактично в кожній громаді, але НСЖУ фінансує лише частково і не всі. Працівники стаціонарів, наприклад, опинились без зарплат та часто потрапляють під скорочення. Ми говорили і про необхідність збереження кущових закладів та перепрофілювання решти. Але вкотре повторюю: у жодному разі не про закриття, - зазначив політик.  
       Резюмуючи зустріч, Іван Синетар зазначив: головне, що вдалось налагодити зв'язок. За результатами зібрання, вирішили:
      – Збиратися в такому форматі щонайменше раз на 3 місяці - переконаний, наступна наша зустріч буде не менш корисною та зі ще більшою кількістю учасників. Наживо будемо спілкуватися під час особистих зустрічей, а на щоденному зв'язку залишатимемося завдяки створеній у Telegram групі, куди можуть долучатися всі охочі депутати та голови громад. Об'єднуємось в Асоціацію розвитку громад Тячівщини, щоб напрацювати ще більш ефективні механізми взаємодії та налагодити широке партнерство жителів громад усього району. Деталі - вже незабаром!