Будинки-соняхи: в Італії побудують будинки з дахами, які обертаються за сонцем

Цей дизайн, названий «соняшниковим будинком», натхненний жовтою квіткою і тим, як вона повертається до сонця. Призначений він насамперед для італійського регіону Умбрія, відомого своїми горбистими сільськогосподарськими угіддями й жовтими полями соняшників, де спека стає все більш екстремальною.

Проект Sunflower house запустило агентство Bloomberg Green, який попросив архітектурне бюро Koichi Takada уявити будинок мрії в екологічно сприятливому майбутньому Європи, передає ecotown.

Круглі соняшникові будинки обертаються навколо центрального «стебла», щоб слідувати за сонцем, а рухомі «дискові квіти» на даху виробляють до 40 % більше енергії, ніж статичні сонячні панелі. Енергія, яка не використовується, може подаватися у загальну мережу, або зберігатися у батареях-«насінні», а дощова вода збирається та використовується для змиву в туалетах. Периметр навколо даху затінює вікна внизу та сприяє вентиляції, а вторинний обертовий механізм над скляними стінами захищає будівлю від сонячної радіації.

Сонячні панелі на даху Sunflower house обертаються завдяки датчикам для максимально ефективного збору сонячних променів.

Sunflower house підняті над землею, щоб не перешкоджати біологічній різноманітності навколишнього середовища.

Проект будинку
На кожному поверсі Sunflower house розташована квартира з двома або трьома спальнями, і кожна будівля може бути висотою до трьох поверхів. Масштабованість відкриває можливість створення кліматично сприятливого сусідства, натхненного соняшниковими полями, в яких рослини самоорганізуються, розгортаючись зигзагоподібно, щоб уникнути перенаселеності та максимізувати вплив сонячного світла.

«Дизайнери й архітектори говорять про натхнення від природи в естетичному сенсі, але ми повинні дивитись набагато глибше, — говорить архітектор Коїті Такада. — Йдеться не тільки про те, щоб зробити будівлю природною, але і про те, щоб створити позитивні зміни в навколишньому середовищі в будинках, у яких ми живемо, в районах, де ми працюємо та відпочиваємо, і, в кінцевому рахунку, на планеті, на якій живемо».

Будинки-соняхи: в Італії побудують будинки з дахами, які обертаються за сонцем