«Слуги Народу» Закарпаття вивчали, як зробити громади заможними

Третій етап онлайн - навчання новообраних голів ОТГ та депутатів присвятили темі місцевих бюджетів 
«Слуга Народу» продовужує онлайн навчання для більш ніж 300 новообраних голів територіальних громад та місцевих депутатів. 
Цього четверга, 11 лютого у центральній студії, з якої здійснювалась трансляція заходу, обговорювали тему місцевих бюджетів.   Це третє онлайн - заняття такого рівня, учасниками якого стали представники 23 регіонів. 
Під час навчання новообрані «Слуги Народу» отримали відповіді на питання, як залучати субвенції у місцеві бюджети,   дізналися практики ефективного управління місцевим бюджетом та збільшення його доходів.  
Також новачки дізналися, як готувати та втілювати регіональні (місцеві) проєкти розвитку. Окремо учасники отримали інформацію щодо гарантій інвесторам від ОМС. 
Спікерами заходу стали заступник міністра Мінрегіону Іван Лукеря, міський голова Бучі Анатолій Федорук та депутат ВРУ, член профільного комітету Віталій Безгін. 
«Інвестувати ресурс у підготовку кадрів - одне з ключовихзавдань на 2021 - й рік, - прокоментував навчання для депутатів народний депутат Віталій Безгін. - 
 Найкращі експерти, представники парламенту та виконавчоївлади в межах нашого навчання на практичних прикладах будуть розповідати, щоробити з ЦНАПом, районною лікарнею, якимимають бути пріоритети розвитку, як формувати місцеві бюджети та ефективно взаємодіяти з профільними міністерствами та іншими органами влади. Щомісяця ми проводитимемо тематичні онлайн-семінари з кожним куточком країни».
Олександр Корнієнко, голова політичної партії «Слуга Народу»: 
«Головна мета нашого заходу – сформувати нову управлінську  культуру, навчити ефективно управляти ресурсами громад та збільшити рівень відкритості місцевої влади до жителів. Приємно бачити, що стільки людей готові брати на себе відповідальність за формування політики, яка визначатиме долю громад наступні п’ять років.  
Також Олександр Корнієнко оголосив завдання, які партія ставить перед командою «Слуги Народу» на місцях:
«Загальна ідея на цьому етапі проста – зробити громади заможними. Раніше ми застосовували критерій спроможності громад – це певний наявний і збережений потенціал. Далі  все залежить від кожної громади чи стане вона спроможною. Наскільки ефективно громади реалізують свої права. Буде заможною громада – заможнішою стане область і країна.
Заступник голови фракції «Слуга Народу» в Ужгородській міській радіІгор Чорній: «Дякую організаторам за надану можливість участі. Отримана інформація, зокрема щодо залучення субвенцій, управління та шляхів збільшення дохідної частини бюджету є вкрай важливою для депутатського корпусу та керівництва громад, особливо в умовах реформи децентралізації. Перед місцевим самоврядуванням стоїть важливе завдання – сформувати спроможні громади, для цього центральна влада делегувала нам відповідні повноваження та ресурси.
Мені, як секретарю постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, оподаткування, інвестиційної та регуляторної політики міської ради, було корисно почути від експертів про підготовку, практичне втілення регіональних проєктів розвитку та необхідний для цього інструментарій. 
У кожної громади є потенціал, наше головне завдання – ефективно його розкрити, розпорядитись та реалізувати. Даний тренінг дає не лише необхідну теорію, але й виступає у ролі майданчика обміну досвідом. Це вкрай важливо, адже від прийнятих рішень залежить розвиток громад України і відповідно благополуччя наших жителів». 
Протягом року партія «Слуга Народу» планує провести близько 20-30 профільних навчальних заходів для депутатів усіх рівнів та голів громад. 
Довідка: 25 жовтня 2020 року відбулись чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Політична партія «Слуга Народу» перемогла на місцевих виборах за кількістю отриманих депутатських мандатів. Результати виборів партії «Слуга Народу»: депутати різних рівнів - 6211 осіб; голови ОТГ – 225 осіб.