Що сталося з дівчинкою, яка народила дитину у 5 років

Доля та історія життя наймолодшої мами в світі.
14 травня 1939 року в одній з клінік перуанської столиці Ліми пройшли чергові пологи. На світ з'явився здоровий малюк, який важив 2,7 кілограма. Все в цій історії здається нормальним, крім одного - вік матері. Породіллі було всього 5 років і 7 місяців від народження.., інформує UkrMedia.
У це складно повірити, але вік наймолодшої матері в світі - 5 з половиною років. «Рекодсменкой» стала перуанка Ліна Медіна. Дівчинка дала життя своєму первістку, коли сама ще грала в ляльки.
Ліна народилася в невеликому містечку Тикрапо в 1933 році. Її батько Тибурело Медіна робив прикраси, а мама Вікторія Лосеа стежила за будинком і дітьми, яких, до речі, крім Ліни, в сім'ї було ще вісім. Дитинство дівчинки проходило так само, як і у всіх її ровесників, проте у фізичному плані подорослішати їй довелося набагато раніше, ніж кому-небудь за всю історію медичних спостережень.
Одного разу батьки Ліни помітили, що її живіт почав рости буквально на очах.
Не на жарт злякавшись, вони вирішили звернутися за допомогою до лікарів, проте зробити це було не так вже просто - в їх рідному селі не було навіть медичного пункту, не кажучи вже про лікарні. Глава сімейства Тибурело разом з маленькою Ліною відправився в місто Піско.
Змучені важкою дорогою на перекладних, батько і дочка нарешті добралися до клініки. Тибурело благав щонайшвидше оглянути дівчинку - він був упевнений, що вона смертельно хвора і скоро помре.
Доктор Херардо Лозадо, який проводив огляд, був шокований. Він встановив, що у 5-річної Ліни Медіни немає ніякої пухлини - дівчинка була на сьомому місяці вагітності!

Як виявилося, у своєму віці у неї вже повністю сформувалася репродуктивна система. Цією новиною лікар приголомшив своїх колег і батька дівчинки, після чого відразу ж викликав поліцію.
Тибурело Медіна одразу затримали за підозрою у зґвалтуванні власної дочки. Втім, невдовзі його звільнили: ніяких доказів проти нього не було, як і можливості довести, що саме він є батьком дитини власної дочки.
Лікарі вирішили, що для переривання вагітності Ліни немає ніяких підстав і стали уважно спостерігати за здоров'ям наймолодшою у світі мами. Як пізніше показали аналізи, її перша менструація сталася майже в трирічному віці, однак це не змусило родичів звернутися до лікарів. З іншого боку, можливо, вони й не знали про критичні дні малятка. Точно встановити це не представлялося можливим, тому що батьки Ліни не хотіли спілкуватися з пресою, а медики суворо дотримувалися лікарської таємниці.

Після першої зустрічі з крихтою Ліною в клініці Піско доктор Херардо Лозадо продовжив спостерігати за тим, як проходить її вагітність. На диво, маленька перуанка стійко переносила всі незручності, пов'язані з цікавим положенням. Лікар наполіг на тому, щоб дівчинку перевели в столичну клініку в Лімі.
Саме там 14 травня 1939 року шляхом планового кесаревого розтину з'явився на світ абсолютно здоровий хлопчик вагою 2,7 кілограма.ґ
Незважаючи на те, що репродуктивна система Ліни була повністю сформована і готова для виношування дитини, медики прийняли рішення про хірургічне втручання. Кістки тазу маленької дівчинки фізично не могли б розширитися так, щоб дитина пройшла по родових шляхах. Деталі пологів молодої мами в історії медичних спостережень були зафіксовані в спеціалізованому журналі La Presse Medicale. До речі, там же було зазначено, що до моменту появи дитини на світ, груди Ліни були наповнені молоком і готові для вигодовування немовляти.

Тим не менш Хуан Фален, один з лікарів, який вивчав випадок ранньої вагітності, зафіксованої науковим співтовариством, одного разу сказав в інтерв'ю агентству Reuters: «Вона народила, але залишалася дитиною. Настільки раннє статеве дозрівання запустило в її організмі репродуктивні здібності, але подумки і хронологічно вона все ще дитя».
Новонародженого назвали на честь лікаря, що приймав пологи, - Херардо.
Хто ж батько? Незважаючи на те, що ні молода мама, ні її батьки ніколи не давали коментарів щодо того, хто ж був батьком Херардо, журналісти не залишали спроб це з'ясувати. Втім, навіть якби Ліна не відмовлялася спілкуватися з пресою, вона могла просто не пам'ятати, як і за яких обставин відбулося зачаття її первістка, адже їй на той момент було всього чотири з невеликим.
Дівчинка могла елементарно не бачити обличчя батька дитини, тому що, виходячи з того, що відомо про цю вагітність, вона наступила після насильства...
Це підтверджується і чи не єдиним коментарем сім'ї Медіни. Одного разу хтось з родичів проговорився, що могли згвалтувати дівчинку, коли та ходила на річку прати білизну (це входило в її домашні обов'язки).
Всі спроби поліції розслідувати цю справу залишилися безуспішними - причетність до вагітності батька і інших родичів Ліни було неможливо довести.
Крім того, її сім'я була частиною громади перуанських індіанців, де, як і багато століть тому, були сильні шаманські традиції. Багато свят навіть у 20 столітті закінчувалися оргіями, жертвою яких могла стати і Ліна. Нескладно здогадатися, що зі слідством вони, м'яко кажучи, співпрацювати не хотіли.
Життя триває
Багато інститути і дослідні лабораторії мріяли вивчити організм Ліни з наукової точки зору - для медиків цей випадок став справжнім феноменом. Однак після народження первістка наймолодша мама в світі вирушила у своє рідне село Тикрапо, тому що її батьки не дозволили робити з своєї дочки і онука «піддослідних мишей».
До 10 років маленький Херардо ріс в повної впевненості, що Ліна - його сестра, а не мама, а Тибурело і Вікторія - батьки, а не дідусь і бабуся. Є навіть архівні знімки, зроблені через рік після пологів. На них крихта-Херардо грає зі своєю мамою в їх загальні іграшки.
Весь цей час доктор Лозадо, який приймав пологи у дівчинки, не залишав її, стежив за здоров'ям її сина. Пізніше лікар допоміг Херардо отримати гарну освіту, а Ліні запропонував роботу секретарем в клініці, де працював сам.

Зовсім доросла
Так і жили мама і син, різниця у віці у яких становила всього 5 років. Коли Ліні виповнилося 33 роки, вона вийшла заміж за Рауля Хурадо і народила йому сина Рауля-молодшого. Навіть цю мізерну інформацію журналістам вдалося отримати з великими труднощами, тому що молода жінка раніше уникала будь-яких публічних розмов про себе і своє життя.
За злою іронією долі первісток юної мами у світі помер раніше її самої. У 40 років у Херардо виявили рак кісткового мозку.
Як заявляють експерти, ніякого зв'язку між хворобою і тим, що його так рано народили, немає.

Про долю Ліни після втрати сина мало що відомо. За чутками, все життя вона провела у найбіднішому районі Ліми разом зі своїм чоловіком і другим сином. Померла жінка від інфаркту в 2015 році, та увійшла в історію світової медицини. Їй було 82 роки. А рекорд, який вона, сама того не підозрюючи, встановила в п'ятирічному віці, на щастя, досі не був перевершений.
Джерело: Ukr.Media