З 6 березня Закарпаття може опинитися в "червоній" зоні, - ЗМІ

Закарпатську область завтра можуть внести в "червону" зону карантину. У такому випадку обмеження наберуть чинності з понеділка, 8 березня.
Про це РБК-Україна повідомили джерела в Кабміні та МОЗ.
Засідання державної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій може відбутися в суботу, 6 березня. На ньому планують прийняти рішення про запровадження "червоного" рівня епідемічної небезпеки в Закарпатській області.

«На сьогодні три області вже перебувають у «червоній» зоні карантину — Івано-Франківська, Житомирська та Чернівецька. На межі «червоної» зони перебувають Закарпатська та Вінницька області», — повідомив Степанов.

Він нагадав, що відповідно до адаптивного карантину найвищий рівень обмежень вводять, якщо в області перевищені певні показники, що свідчать «про високий рівень захворюваності та наближення медичної системи до колапсу».

Про третю хвилю

Степанов каже, що за прогнозами МОЗ та українських експертів, які підтверджуються заявами Всесвітньої організації охорони здоровʼя, світ і зокрема Україна швидко наближаються до третьої хвилі коронавірусу. Міністр каже, що другий рік пандемії, за оцінками науковців, яких він не назвав, «може виявитися навіть важчим за попередній».

«В Україні цифри заражених теж ростуть щодня. Ми вже вступили до третьої хвилі світової пандемії... Ми прогнозуємо зростання кількості заражень до кінця епідсезону — орієнтовно до кінця квітня», — наголосив міністр.

Нагадаємо, напередодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні почалася третя хвиля пандемії. Новий локдаун по всій країні можуть запровадити, якщо більшість областей опиняться у «червоній» зоні карантину.