Тереблянський комплекс передадуть на баланс Буштинської громади та заселять - фото

10.03.2021 зроблено важливий крок у вирішенні питання житлового комплексу села Теребля,  збудованого у 2013 році для переселення солотвинців із зони карстових проваль.  
Підписано Меморандум між Закарпатською обласною радою та Буштинською селищною радою  про  налагодження співпраці з метою забезпечення розвитку і подальшого функціонування даного об'єкту. 
Для цього в смт. Буштино приїхали голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров та депутат Закарпатської обласної ради від Тячівщини Іван Синетар. 
Насамперед посадовці, разом з керівництвом Буштинської громади, навідались у село Теребля, де оглянули будівлі та обговорили робочі моменти налагодження співпраці.
Відтак, новозбудований комплекс, а це  116 квартир у 8-ми двоповерхових будівлях та 17 індивідуальних будинків, який так і не був заселений,  занепадає і розкрадається мародерами. Наразі тут проживає лише декілька сімей, більшість солотвинців  сюди так і не переїхало.  
В той же час на території успішно функціонує  дошкільний навчальний заклад на 140 місць та школа на 330 учнівських місць з відповідною системою  життєзабезпечення.
Тож підписання  сьогоднішнього Меморандуму дозволить розпочати реальну роботу, результатом якої стане передача  комплексу на баланс Буштинської громади та його заселення. 
А це, як зазначив селищний голова Руслан Янчій - дуже вагоме надбання для громади, що дозволить вирішити ряд соціальних проблем. І насамперед  забезпечити житлом вразливі категорії населення  - сиріт, малозабезпечених , що перебувають на обліку, тощо. 
Та найважливіше - заселення людьми захистить  від подальшої руйнації приміщень і дасть поштовх для подальшого розвитку даної території. 
Про позитивний початок важливої справи наголосили також Олексій Петров - голова Закарпатської обласної ради  та депутат Іван Синетар .Вони запевнили керівництво громади про виконання умов Меморандуму  та сприяння у вирішення інших важливих питань  Буштинської ТГ.