Трованти - живі камені, що ростуть у Румунії

Трованти або камені, що ростуть – це унікальне природне явище. Їх неймовірність полягає в тому, що вони здатні самостійно рости, пересуватися і розмножуватися, тобто фактично виконувати всі функції живих істот.

Після дощу Трованти починають збільшуватися в розмірах. Маленький камінчик може вирости до великих розмірів, вагою в кілька тонн. Якщо його розпиляти, на зрізі видно, що у каменя не однорідна структура, а схожа на річні кільця спиляного дерева, з твердим ядром у середині. За цими кільцями можна визначити його вік.
Трованти відрізняються не тільки за формою і габаритами, але і за кольором. В основному вони мають обтічну форму без гострих кутів і складаються з різних елементів.
Вчені до цих пір сперечаються про їх класифікації, однак поки прийти до єдиної думки не можуть. З одного боку, Трованти поводяться, нехай як дивні, але все ж живі організми. З іншого боку, деякі вчені принципово не хочуть наділяти камені ознаками життя, оскільки доведеться переглядати етичність поводження з ними.
Коли Трованти після дощу починають, як гриби рости, на їх поверхні утворюються бородавчасті опуклості і теж збільшуються в своїх розмірах. Досягаючи певної ваги і розміру вони «йдуть від батьків», тобто відколюються і починають вести самостійне існування.
Внутрішня будова у них таке ж, як у батьківського каменя, з твердим ядром в центрі. Наявність цього ядра у малюків, що відкололися вчені пояснити не можуть. Чим молодше камені, тим швидше вони ростуть після дощу. З віком зростання сповільнюється.
Це ще не всі загадки. Деякі дослідники стверджують, що Трованти здатні самостійно пересуватися. А надчутливою апаратурою можна вловити їх «пульсацію».
До речі, традиційна релігія Японії Синтоїзм вже багато століть розглядає камені, як живі істоти.
Джерело