У Чехії з 10 травня захисні маски на вулицях більше не обов'язкові

У зв'язку з покращенням загальної епідеміологічної ситуації у Чехії уряд вирішив послабити деякі карантинні обмеження.
Так, з 10 травня респіратори і маски потрібно носити лише у місцях з великим скупченням людей, а також у внутрішніх приміщеннях. Про це повідомив на прес-конференції міністр охорони здоров'я Петр Аренбергер.
За новими правилами необхідно буде одягати засоби захисту органів дихання на відкритому повітрі тільки при зустрічі двох або більше осіб, і якщо вони не є членами однієї сім'ї.
"Ми повертаємося до режиму, що був восени минулого року, коли маски або респіратори були необхідні лише у внутрішніх приміщеннях і в місцях великого скупчення людей, де неможливо підтримувати санітарну дистанцію в 2 метри, наприклад, в громадському транспорті і на його зупинках", - сказав Аренбергер.
З 10 травня відкривається більшість магазинів. Але респіратори в них будуть обов'язковими, також буде застосовуватися правило - одна людина на 15 кв. м.
А вже з 4 травня вакциновані громадяни Чехії, які повертаються в Чехію з країн із середнім і високим рівнем ризику, не повинні будуть здавати тест на коронавірус після прибуття.
Іноземці люди повинні пройти тест на антиген або ПЛР. Зокрема, при поверненні з червоних країн люди повинні пройти ПЛР-тест не пізніше, ніж через п'ять днів після прибуття, а після прибуття з помаранчевих країн досить тесту на антиген.